vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Still the same

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 32  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:40 pm

Ma mirat faptul ca si-a stins tigara. Chiar trebuia sa faca asta? Imi dadea doar sperante, iar asta ma enerva, caci nu ma puteam da la el. Il privesc cand se aseaza pe canapea, fiind destul de aproape de mine.
-Nu trebuia sa stingi tigara. Ii spun privindu-l, zambind. Daca vrei sa fumezi fa-o. Spun ridicand din umeri.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:42 pm

-Nu,nu e nimic.Oricum am uitat ca nici n-am voie sa fumez cand trebuie sa sustin un concert.reguli prostesti totusi
Spun stan comod,lasandu-ma putin mai in jos.Mi-am dus mainile la ceafa,inchizandu-mi ochii,relaxandu-ma.Stiam ca fetele aveau un obicei de-a sta muuult la baie asa ca nu ma grabeam sa ma dau din locul fetei.In plus,linistea era placuta,mai ales prezenta pustiului
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:47 pm

Ridic din umeri, fericit acum. Acea speranta disparuse, caci isi stinse tigara din cauza acelei reguli, nu din cauza mea. Il privesc pe baiat, apoi incep sa ma uit prin camera, cand usa se deschide, fiind Natallie. Se uita ciudat la Andy, vazand ca sta si el pe canapea. Nu vroiam ca el sa se dea, asa ca mi-am descrucisat picioarele, stan calumea pe canapea. Ii fac fetei semn sa stea pe picioarele mele, iar ea nu comenteaza. Vine si se aseaza cu fundul pe genunchii mei, avand privirea fixata pe Andy.
-Mereu e asa liniste inainte de un concert? Il intreb curios.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:51 pm

AM deschis ochii cand am auzit usa deschiza observand ca era fata.Am vrut sa ma dau de pe canapea insa,cand am avzut ca s-a dus in bratele lui Dylan,am ramas pe loc.Ii privesc pe cei doi,observand in ce fel ma privea fata.Sa inteleg ca nu avea cum sa renunte la ideea de ase culca cu mine,nu?Speram doar sa nu se comporte c aun copil si sa-l roage intr-una pe pusti sa ma convinga
-Da.E linistea dinaintea furtii.Asa,ne relaxam si cand suntem pe scena dam tot ce avem mai bun din noi
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:54 pm

Mormai un "aha". Auzeam mereu ca faceau concerte super, poate din cauza ca inainte de ele se relaxau. Realizez ca se va face cam tarziu la incheiera concertului, iar tasu lu Natallie era cam strict, din pacate, deci trebuia sa o iau sa doarma la mine.
-Sa vorbesti cu taicatu ca in seara asta ramai la mine. Mie lene sa mai merge pana la tine. Ii spun fetei zambind, iar aceasta aproba din cap, ridicandu-se de pe mine.
Pleaca din camera, pentru a vorbi cu taicasu. Oftez lung, nu aveam sa dorm in seara asta. Mereu cand dormea la mine, ma tinea treaz toata noaptea, profitand ca taicasu nu stie ce facem, asa ca deobicei ne duceam in club
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:58 pm

Ii rumaresc atent pe cei doi,zambind larg.Se aveau ca si fratii si lucrul asta ma incanta,mai ales cand stiam ca fetei ii placea de mine si nu se va da la el.
-Cred ca iti e foarte greu s ate intelegi cu ea
Ii spun pustiul,privindu-l incontinuare zambitor.Ii analizam atent chipul,fiind un tip chair dragut,cam pe placul meu insa nu cred ca erau sanse prea mari sa ajung undeva cu chestia asta.M-as fi bucurat daca in locul fetei ar fi fost pustiul
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:02 pm

-Uneori. Zambesc. Are unele toane si fite, dar ii dispar destul de repede. Ridic din umeri. Suntem prieteni de mici, am avut mereu grija de ea, asa ca m-am obisnuit cu toate, fiind rare ocaziile in care ma deranjeaza felul sau de a fi. Ii zic baiatului, mentinandu-mi zambetul pe buze. Sa nu-ti faci griji, nu e genul obsedata, care sa incerce la nesfarsit sa se culce cu tine. Daca vede ca nu-i iese din prima, nici dupa ce incerc eu, renunta si trece la altul. Ridic din umeri.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:06 pm

Oftez usurat cand aud ca nu era genul acela de fata,simtind cum o greutate mi-a fost ridicata de pe umeri.In sfarsit dadeam peste niste oameni normali
-E bine atunci.Chiar imi faceam ceva griji.Ei bine Dylan,ai noroc cu o astfel de prietena.E fata buna,stiu asta si stiu ca tine la tine ca la un adevarat frate
Spun privind zambitor inainte,inchizandu-mi iar ochii.Inca o jumatate de ora si concertul avea sa inceapa in sfarsit
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:09 pm

Zambesc larg cand il aud. Chiar ma bucuram ca i-am clarificat ca eu si ea suntem doar prieteni, fara sa fie alta legatura intre noi, asta dandu-mi iarasi sperante intre o legatura dintre mine si el. Ma ridic in picioare, dorind sa ma duc dupa ea, pentru a vedea daca a rezolvat cu taicasu. Nu fac decat doi pasi, caci alunec pe ceva, cazand exact in bratele lui Andy.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:13 pm

Imi deschid ochii cand simt ca pustiul se ridica de pe canapea,trezindu-ma cu el in brate.Il prind bine,lipindu-l da mine sperand ca nu s-a lovit,tinandu-mi ochii putin mariti pentru cateva clipe.Cand realizez ca el putea sa se fi lovit,il privesc ingrijorat fara sa-i dau drumul
-Esti bine,ai patit ceva?
Il intreb ca sa ma asigur.Nu vroiam sa se desfasoare un accident inaintea concertului,mai ales unul ce avea legatura cu el
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:17 pm

Imi ridic privirea spre el, neputandu-mi sa cred unde am aterizat, totusi era bine in bratele lui. Dau aprobator din cap, oarecum jenat de situatia in care eram.
-Sunt bine. Spun zambind larg, punandu-mi mainile pe pieptul sau, privindu-l pe baiat in ochi.
Chiar avea ochi frumosi, ce te faceau sa te pierzi in ei, doar de la o privire.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:19 pm

Rasuflu usurat cand aud ca e bine.Ma bucuram ca nu patise nimic si ca er ain perfecta stare,intact.Chiar m-as fi simtit nasol sa se raneasca tocmai la concertul meu cand,probabil era prima data cand venea si ii dadusem si biletul pentru culise.Continui sa-l tin in brate fara sa-mi dau seama ca poate-l deranja,privindu-i patrunzator in ochi,zambindu-i larg,in coltul gurii,usor strengar
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:23 pm

Nu puteam rezista tenatiei. Eram in bratele lui, privindu-l in ochi. Era prea mult si pentru mine, care ma puteam controla destul de bine, dar acum nu mai puteam face asta.Imi apropii usor capul de al sau, dorind sa-l sarut, dar aud cum se apasa clanta usei, stiind cine e. Sar ca ars din bratele baiatului, privind-o pe fata. Eram sigur ca vazuse scena, dar nu a zis nimic, ci a zambit. Se aproprie de mine.
N: Am rezolvat. Dormim la tine! Spune vesela, imbratisandu-ma.
Rasuflu usurat, nu as fi vrut sa faca o scena acum. O mangai pe cap.
-Perfect. Spun zambind larg, fata dezlipindu-se de mine.
Se aseaza pe canapea, in locul meu.
-Ma intorc imediat. Zic zambind, dorind sa ma duc la baie.
Ies din camera, uitandu-ma dupa a patra usa. de care zisese baiatul.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:28 pm

Observand inetintia pustiul,ma simteam deparca as fi castigat la loto.Il strang usor in brate,apropiindu-mi chipul de al lui ins ain retrag repede cand o aud pe fata venind,dandu-i drumul.Am privit pentru o clipa in partea opusa,asta pana cand o aud vorbind.Le zambesc larg si senin,bucurandu-ma ca si-au rezolvat problemele.Cand fata se asez alanga mine nu am reactiona tin nici un fel ci doar ma privit-o,observand ca am ramas singuri.In regula,calm,nu aveam de ce sa imi fac griji,nu era fanatica insa pustiul inca nu-i spusese!!!!
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:29 pm

Fata il privise suspicios, se vedea clar ca vazuse acea scena.
N: Nu-l voi lasa pe Dylan sa se mai dea la tine. Spun hotarata, privindu-l pe baiat. Va avea doar de suferit din cauza ta si n-am chef sa-l vad trist. Ii face cu ochiul, serioasa si calma.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:35 pm

Auzind ce spusese,oftez adanc dand negativ din cap.Toate erau asa,cand nu le mergeau cu mine erau impotriva mea.Ma obisnuise deja deci er ainregula.Privesc serios in fata,ridicandu-ma de pa canapea
-Asta nu e treaba ta scumpete.Nu ma cunsoti indeajuns sa spui ca il voi face sa furere.Daca m-ai fi cunoscut,ti-ai fi dat seama ca te-am respins in favoarea lui si ca daca vroiam sa-l fac sa sufere m-as fi culcat cu tine.Esti simpatica,insa Dylan e mult mai pe placul meu
Ii raspund inchizandu-i gura in cele din ruma,fiind numai adevar cele spuse
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:39 pm

N: Ok, ma deranjeaza ca m-ai respins, dar trec peste. Esti o vedeta, esti urmarit peste tot, mereu pleci dintr-un oras in altul, iar Dylan nu va putea veni cu tine. Ii face cu ochiul. Daca se ataseaza prea mult de tine va fi nesigur pe el, iar cand tu vei avea concerte, el va crede ca il inseli, iar rezultatul va fi ca va suferi. Scuze, chiar daca nu te stiu, il stiu pe Dylan mai bine ca tine, fiind sigura ca va suferi din cauza ta. Spune serioara, privindu-l.
Se vedea clar ca era ingrijorata pentru mine, caci stia ce fel fac cand ma bag serios intr-o relatie.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:44 pm

Dau negativ din cap,intorcandu-ma cu fata spre ea,privind-o serios cu ochi-mi reci,ca de gheata ce parca vroia sa-i fure sufletul
-Oi fi eu o vedeta insa sunt si om in acelasi timp.Cum te-am respins pe tine am mai respins si pe altele.Daca eu vreau sa am o relatie cu Dylan nu e deloc treaba ta.Stiu cum sa-l fac fericit iar gandul ca va fi tot timpul langa mine te doare,nu-i asa?Oare sa fie asta adevarul.In plus,pe anul asta am terminat cu concertele draguta,sunt liber si chiar e momentul oportun sa incep o relatie cu el.Spre deosebire d etine eu stiu ce inseamna sa faci fericit pe cineva
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:47 pm

Fata si-a inghitit cuvintele, speriata de privirea baiatului. Ma intorc si eu in camera, ridicand o spranceana cand ii vad. Prima data as fi zis ca i-a iesit ceva fetei, dar privirea lu Andy era mult prea rece. Ma apropii de ei, privindu-i ciudat.
-Ati patit ceva? Intreb confuz si fata imi spune ca nu.
N: Tu nu ai un concert de facut? Il intreaba rece pe baiat, iar asta mi s-a parut si mai ciudat ca felul in care se priveau mai devreme.
Clar se intamplase ceva intre ei doi.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:52 pm

Il privesc scurt pe Dylan,zambindu-i larg.Ii fa ccu ochiul numai in ciudat fetei,mai ales cand aud ce imi spusese
-Ba da,si chair acum aveam de gand sa te invit afara
Spun luand-o eu inainte.M-am apropiat de pusti,aplecandu-ma asupra lui,soptindu-i la ureche ca daca vrea sa vina diseara la mine nu ma deranja,si i-am dat si adresa.Am pelcat apoi din cabina auzind cum ceilalti ma strigau.In regula,let the show begin!
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:53 pm

Raman total perplex cand el ii vorbeste asa fetei, apoi imi da adresa lui. Imi suradea ideea de a ma duce la el, dar nu o puteam lasa pe Natallie singura. Ma uit la ea, serios, dorind sa-mi explice ce s-a intamplat. Ramanem in cabina lui, fata incepand sa povesteasca ce au vorbit ei doi.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 8:59 pm

Mi-am luat microfonul,iesind pe scena,ramand socat cand vad cat de multa lume lume s-a adunat.Ii salut pe toti de-a dreptul fericit promitandu-le un concert de neuitat
-Sunteti gata pentru Black veil Brides??!!!
Strig eu la ei,acestia raspunzandu-mi prin tipete,semn ca eram gata sa incep.The Gunsling era prima melodie,fiind printre preferatele mele
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 9:03 pm

Oftez lung dupa ce termina si o ciufulesc.
-Stai fara griji. Zambesc larg. Nu-ti mai face atatea griji, nu uita ca eu is ala mai mare, asa ca eu trebuie sa-mi fac griji pentru tine. Oricum n-am mai avut o relatie de mult. Ridic din umeri. Te superi tare daca incerc cu Andy? Daca te superi atunci renunt. Ii spun privind-o serios.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 9:09 pm

Cantam mai bine ca oricand,dand tot ce aveam mai bun din mine.Eram foarte relaxat si nu ma deranjase discutia pe care am avut-o cu fata.Imi jucam rolul foarte bine,muzica sunant zgomotos,mai ales efectele vizuale ce dadeau un plus de aroma concertului.Vocea-mi groasa nu ma abandonase nici de data asta si eram foarte fericit,mai ales cand vedeam ce incantati erau fanii mei
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 9:12 pm

Fata ofteaza si zice ca nu o deranjeaza.
N: Dar daca suferi, sa nu vii plangand la mine. Clar?! Eu te-am avertizat. Dau aprobator din cap, chicotind.
Ii intind mana, ajutand-o sa se ridice.
N: Iar daca te va face sa sufar, juc ca-i fac viata un cosmar. Spune sigura pe ea, iesind din cabina baiatului.
Ne ducem sa vedem si noi concertul, privindu-l fix pe Andy. Oare sa-i accept propunerea din seara asta? Daca o faceam paream disperat?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Still the same   

Sus In jos

Still the same
Sus 
Pagina 3 din 32Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 32  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Benzinarie-
Mergi direct la: