vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Still the same

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Urmatorul
AutorMesaj
Andy Sixx

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:04 pm

Parasesc cabina,observand cat era ceasul.Era inca foarte devreme deci aveam destul timp sa fumez si sa beau o cafea.Zis si facut.Imi iau o cafea,intrand pe scena.Ma asez pe margina scenei,balansandu-mi usor picioarele,aprinzandu-mi o tigare.AM privit inainte cand am auzit niste tipete,observand ca venise niste persoane.Ciudat,se strangeau de pe-acum?Dau usor din umeri,facandu-le fericit cu mana
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:10 pm

Imi pune fata vre-o trei lanturi pe mine, cica sa-mi mai acopere picioarele. Ok, era ciudat, se purta de parca eram fata. In fine, mereu facea asa, deci ma obisnuisesi cat de cat.
- Eu ziceam de soferul tau, ca a meu pana vine. Spun zambind larg, iar fata e de acord.
Coboram jos, vorbeste cu soferul, iar apoi ne ducem la masina. Se vedea clar ca e masina de fite. Urcam in spate, spunand ca mai intai sa treaca pe la mine, sa-mi las chitara.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:13 pm

AM continuat sa-mi beau cafea,vorbind cu persoanele ce erau inca de-acum.Nu-mi facea chair atat de multa palcere,mai ales ca am dat peste unele isterice si chair toate fete.Numai de-ar sti ele ca nu prea ma bagam in chestii de-astea cu ele,mai ales cand venea vorba de sex sau de relatii.Mi-am continuat tigarea,privind in jur dupa pusti.Inc anu venise.Nu era nimic,inca era devreme insa speram sa vina
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:15 pm

Fata se uita ciudat la mine, caci mai devreme spuneam ca nu trec pe acasa. Se bosumfla cateva clipe, dar incep sa o gadil si ii trece. Ajungem la mine, imi las chitara si ne indreptam spre concert. Deja trecuse juma de ora de cand plecasesi de la fata, iar pana la locatia concertului faceam alta jumatate de ora.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:18 pm

Chiar daca mi-am terminat cafeaua si tigarea,nu am plecat de pe scena.Continuam sa privesc inainte,observand cate persoane incepeau sa se stranga.Nu m-as fi asteptat la atatea,plus ca inca nu era timpul ca sa incepem.Eram foarte bucuros caci stiam ca ceea ce faceam nu era in zadar si ca imi puteam impartasii dragostea pentru muzica si cu altii
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:20 pm

N: Nu ajungem prea repede?
-Ba da, dar asa nu va fi multa lume. Plus ca tu te pierzi repede in multime. Spun zambind.
Fata era mica de statura, asa ca o pierdeam repede din vedere si nu trebuia asta.
In jumatate de ora ajungem la locatie, spunem soferului sa ne astepte prin apropriere si apoi coboram. Ne uitam prin jur, ducandu-ne la poarta. Fata imi inconjoara bratul drept, caci nu vroia sa se piarda. Mereu cand eram in multime, ea se pierdea.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Sam Ian 01, 2011 11:22 pm

M-am ridicat in cele din urma de pe scena,facandu-le din nou cu mana celor ce au venit,auzind tipete.De data asta nu m-au deranjat,ba chair mi-au palcut.Imi iau cana in care avusesem cafeaua,intrand in culise.M-am asezat pe o boxa,vorbind cu o persoana care se ocupa de organizarea concertului
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Dum Ian 02, 2011 4:10 pm

Arat permisul pentru culise tipului care facea intrarea. Cheama un bodyguard, care ne conduce prin multime, la locurile noastre. Fata nu s-a deslipit deloc de mine, ba chiar s-a lipit si mai tare. Era mai ceva ca un scaiete lipit de haine, dar acest lucru nu ma deranja, caci eram obisnuit cu asta. Intram in culise si tipul pleaca, iar ea mai slabeste stramsoarea, tinandu-ma acum doar cu o mana. Arunc o privire prin jur, observandu-l pe Andy, ce vorbea cu un tip. Trebuia sa-i multumesc pentru asta. Ii fac semn spre Andy, fetei aparandu-i un zambet larg pe buze. Ne indreptam spre el, stramband din gura, caci sunetul lanturilor ma enerva. Doua lanturi erau mai lungi ca pantalonii mei, asa ca mi se pocneau de piele, ceea ce era enervant.
-Buna. Mersi pentru permis. Ii spun zambind larg.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Dum Ian 02, 2011 6:22 pm

Continuam sa vorbesc cu acel tip pana cand am auzit o voce aorecum cunoscuta.Imi indrept privirea spre cel ce vorbise,zambind alrg cand l-am recunoscut.Ii spun tipului ca vorbim mai tarziu,facandu-mi timp pentru pusti.Ca sa vezi,nu venise singur.Era bine,nu vroiam sa se plictiseasca in culise
-Salut si pentru putin.Ma bucur ca ai putut veni.Cine-i fata?
Intreb privind-o patrunzator pe fata,zambindu-i larg.Sa fi fost iubita lui?Daca da,avea gusturi,chiar daca eu nu eram prin categoria aia momentan
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 12:38 am

A fost frumos gestul, nu m-as fi asteptat sa-l faca pe ala sa plece, ca sa stea de vorba cu mine. Deschid gura sa-i spun cine e, dar Natallie o face prima.
N: Cea mai buna prietena, Natallie. Ii explica zambind dulce, dezlipindu-se de mine.
Nu uita sa se prezinte, caci fata oricum era topita dupa el. Cateodata era enervanta obsesia asta a ei, pentru el, visul ei fiind sa se culce cu el. Nu aveam ce face, imi era cea mai buna prietena, deci o acceptam si asa. Tricou pe care il purta avea decolteau, iar sanii ei, il faceau cam generos. Isi prinde palmele la spate, scotandu-si pieptul in evidenta. Imi dau ochii peste cap. Imi era mila de el, mai ales ca fata avea sa se tina mult dupa el.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 1:19 pm

O privesc atent pe fata,continuand sa-i zambesc,desii in mintea ema era un adevarat razboi.Trebuia sa ma port frumos cu ea,normal,insa la cum se comporta cu siguranta nu auzise de mine prea curand
-Ma bucur sa te cunosc Natallie
Ii spun calm,cu o voce senina si fericita.Ce mai conta asta acum?Putea sa fie si fanatica,lasa de la mine acum.Am observat decolteul generos al acesteia,abtinandu-ma sa nu rad.Total nu stia ca nu sunt interesat in asta
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 6:41 pm

-In cat timp incepe concertul? Il intreb pe baiat, privind-o pe Natallie.
Fata asta era de groaza. Ar fi fost in stare sa-i ofere un streaptease aici si acum, dar ma bucuram ca se abtine.
N: Vreau ceva de baut. Imi spune pe un ton plangacios, privindu-ma in ochi.
Si mie imi cam era sete, dar stiam ca doar vrea sa scape de mine.
-Este pe aici un magazin sau ceva? Sa cumpar ceva de baut? Il intreb pe baiat.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 6:44 pm

Ii privesc pe rand pe cei doi,tinandu-mi mainile in buzunarele pantalonilor.Ma abtineam din rasputeri sa nu rad de comportamentul fetei fiindca nu ar fi fost frumos.Intr-un fel imi parea rau de pusti,cred ca trecea prin asta foarte des
-Mai e o ora pana incepe concertul.Haideti,am racoritoare in cabina mea
Spun luand-o inainte,ramanand tacut,amintindu-mi ca tot nu-i stiam numele.Ma intorc cu fata spre pusti,zambindu-i
-In regula acum,tu sti cine sunt eu insa eu nu am apucat sa-ti stiu numele
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 6:52 pm

Rasuflu usurat cand aud ca vom merge in cabina lui, chiar nu aveam chef sa ma duc singur sa cumpar de baut. Fata ma ia de mana, impleticindu-si degetele cu ale mele. Aveam un fel de tic, mereu cand mergeam impreuna, asa mergeam, chiar daca parea ciudat, deoarece nu eram impreuna. Il urmam pe baiat, vazand ca fata era cam dezamagita. Tresar putin cand se intoarce spre mine si imi vorbeste, caci eu eram preocupat cu Natallie.
-Dylan. Spun zambind larg.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 6:54 pm

Aflandu-i acum numele,totul era in regula.Ma intorc cu fata inainte,ajungand la cabina mea.O deschid intrand inauntru,asteptand ca si cei doi sa faca la fel.Ma apropii de mini frigiderul ce-l aveam mereu dupa mine si in care imi tineam racoritoarele preferate,mai ales energizantele
-Lua-ti loc pe canapea si spuneti-mi ce vreti
Le spun celor doi in timp ce eu mi-am scos un energizant,asteptand si raspunsul lor
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 6:59 pm

L-am urmat in cabina lui, intrand inauntru. Ne asezam pe canapea, despartindu-ne mainile. Eu ma asez turceste, iar fata picior peste picior.
N: Coca-cola! Spune vesela.
- Orice, nu conteaza. Ii spun zambind, nu eram prea mofturos la bauturi.
Atata timp cat imi rezolvau setea, nu conta ce era. Cat Andy era ocupat cu bauturile noastre, fata se intinde spre urechea mea.
N: Ajuta-ma! Nu vezi ca nu reactioneaza cu nimic? Ajuta-ma! Imi sopteste, enervata ca Andy nu se dadea deloc la ea.
Si pentru mine era ceva de mirat, caci nu se intampla des, ca ea sa se dea la cineva si acea persoana sa o ignore complet.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:03 pm

AM luat o doza de Cola si inca una de energizant,inchizand usa frigiderului,apoi si usa cabinei.Ma apropii de cei doi,intinzandu-le bauturile.Trag un scaun in fata lor,asezandu-ma pe el,tinandu-l cu spatarul in fata.Mi-am deschis doza,luand o gura dine a,avand grija sa nu-mi stric machiajul.Nu aveam chef sa-l refac acum.Ii priveam confunz,nestiind ce isi tot susoteau acolo.AM dat indiferent din umeri,lasandu-i pe porumbei in pace
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:05 pm

Imi dau ochii peste cap, oftand cand o aud. Ii multumesc baiatului pentru bautura, deschizand-o. Il privesc apoi, incercand sa-mi dau seama de ce nu o place pe fata. Iau o gura din energizant, uitandu-ma apoi la Natallie, facandu-i semn cu ochii sa dispara. Fata se ridica, cerand indicatii pentru baie.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:08 pm

-Sigur,a patra usa de pe stanga
Ii spun urmarind-o cu privirea.Era fata frumoasa,chiar super,mai ales la corp.Ar fi mers o tura insa chiar nu ma simteam in stare sa mai am vre-o legatura prea curand cu o fata.Ma plictisem de ele,gasind baietii mult mai interesanti.Imi continui bautura,aprinzandu-mi si o tigare.Scot pachetul din buzunar,prinzand tigarea cu buzele,scotand-o din el.O aprind,incepand sa trag fumul nociv in mine,privindu-l apoi pe pusti cand am ramas singuri
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:16 pm

O privesc pe fata cat pleaca, continuandu-mi bautura. Imi mut apoi privirea pe baiat.
-Nu te inteleg deloc. Cum de nu te dai la ea. Biata fata vrea sa se culce cu tine, iar t nu faci nimic. Ii spun privindu-l, mai luand o gura din energizant.
Sincer nu-mi prea pasa, dar trebuia sa incerc ceva, caci fata imi era cea mai buna prietena din copilarie.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:19 pm

Auzind ceea ce a spus,m-ma ineccat cu energizant,incepand sa tusesc.Doamne,ce vroia fata?!Il prives cu ochi mari incepand sa rad amuzat
-Uite,nu ma intelege gresit.prietena ta arata bestial si daca nu as fi luat o pauza d ela fete m-as fi culcat fericit cu ea.Insa,momentan,sunt mai interesat in baieti decat in fete,atata tot
Spun dand usor din umeri,continuandu-mi tigarea.Cine stie,poate ca m-as fi culcat cu ea...peste cateva luni,ani probabil
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:24 pm

Chicotesc cand vad ca se ineaca cu energizant, din cauza vorbelor mele. L-am ascultat atent, luand cateva guri din energizant. Mormai un "aha". La naiba, vorbele sale imi dadeau mie sperante, caci si mie imi placea de el, dar nu prea ma bagam peste ceea ce vroia ea, caci stiam ca ar fi durut-o daca faceam asta. Ridic din umeri.
-Ghinionul ei, norocul...
Nu continui propozitia, caci ar fi trebuit sa spun "meu", iar cu asta ma dadeam deja de gol, asa daca nu s-a prins deja ce vroiam eu sa zic.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:31 pm

Ridic o spranceana cand ii aud fraza,insa s-a oprit exact la punstul culminant.Nu am bagat de seama,sigur nefiind nimic interesant
-Spune-i te rog prietenei tale ca nu pot aceepta intentiil ei.Nu vreau sa profit de ea ci m-as bucura daca am ramane,momentan sau poate permanent,doar prieteni si fara suparare
Spun in timp ce am expirat fumul nociv,umpland camera cu mirosul lui respingator
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:33 pm

-Am sa vorbesc cu ea, dupa ce incepe concertul. Ridic din umeri.
Fumul de tigara imi ajunge la nari, facandu-ma sa tusesc. Nu eram obisnuit cu asa ceva, defapt nu suportam tigarile, mereu inecandu-ma doar de la miros. Incercasesi sa fumez, dar se terminase naspa atunci, caci nu mai putusesi sa respir, din cauza ca ma inecasesi prea tare cu fumul de tigara.
-Nu te afecteaza la voce? Il intreb referindu-ma la tigari
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Still the same   Lun Ian 03, 2011 7:35 pm

Vazand ca nu-i pria deloc fumul,fac un efort urias pentru mine si sting tigarea,punand scrumiera mai incolo de noi.Stramb din nas,avand impulsul sa-mi aprind o alta tigare,insa m-am stapanit
-Nu chiar.As pueta spune ca ele au ajutat la ingrosarea vocii.Inainte nu o aveam chiar asa.Deci sa inteleg ca nu esti fumator?
Intreb privind scurt ceasul.Doamne,inca mai era mult pana sa inceapa concetrul.M-am asezat pe canapea caci era mai confortabil,punandu-mi picioarele lungi pe scaun
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Still the same   

Sus In jos

Still the same
Sus 
Pagina 2 din 32Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Benzinarie-
Mergi direct la: