vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Higurashi Cry .. . ..

In jos 
AutorMesaj
Kai

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Higurashi Cry .. . ..    Lun Ian 03, 2011 6:26 pm

Stăteam rezemat de o cruce rece , în mijlocul zilei . Păsările zburau pe cer , și vântul nu înceta . Zăpada era așezată parcă ordonat pe morminte . Am oftat și am privit linia orizontului , plictisit . În mâna aveam un ciob de stilă , însemnat cu sângele unui animal care tocmai mă atacare . L-am privit plictisit . Nu simțeam nimic pentru câinele pe care tocmai îl rănisem . El a fost cel care m-a atacat , nu e vina mea . Aveam pe mine un palton negru și niște blugi . Piatra funerară luminată slab de lumânările aduse era a unui prieten din copilărie , care murise de cancer . Încă îmi părea rău că n-am putut să-l ajut cu nimic . Totuși , chiar dacă îmi fusese un prieten bun , moartea lui nu m-a făcut să vărs vreo lacrimă . Nu plângeam sau „vorbeam” cu el , ci doar priveam crucea absent . Câine idiot . mi-am zis în intimitatea gândurilor privind animalul .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tomomi

Data de înscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: Higurashi Cry .. . ..    Lun Ian 03, 2011 9:38 pm

Ma plimbam si eu cu mainile in buzunarul paltonului.Mergeam privind mormintele si ma intreb oare cum va fi viata de apoi.M-am asezat pe o bancuta privind absenta mormintele.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Higurashi Cry .. . ..    Mar Ian 04, 2011 11:08 am

Am dat din umeri și mi-am băgat mâna în buzunar . Am scos de acolo o hârtiuță pe care am lăsat-o pe mormântul rece . M-am retras pe cărarea asfaltă privind în jur . Nu era nimeni . M-am mai uitat odată bine și am văzut o fată într-un colț .
Sus In jos
Tomomi

MesajSubiect: Re: Higurashi Cry .. . ..    Mar Ian 04, 2011 11:11 am

Am oftat prelug uitandu-ma in continuare absenta la morminte. Mi-a curs o lacrima pe obraz aducandu-mi aminte de persoanele dragi si care s-au dus din aceasta lume.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Higurashi Cry .. . ..    Mar Ian 04, 2011 6:01 pm

M-am apropiat de ea cu mași mărunți . Părea tristă , păi , era dopar într-un cimitir . Am ajuns lângă bancă și m-am așezat , uitându-mă la ea . Ești bine ? am întrebat-o pe un ton blând .
Sus In jos
Tomomi

MesajSubiect: Re: Higurashi Cry .. . ..    Mar Ian 04, 2011 7:47 pm

Fac ochii mari apoi il privesc pe baiat schitand un zambet.
-Da,sunt bine!,stergandu-mi lacrimile.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Higurashi Cry .. . ..    

Sus In jos

Higurashi Cry .. . ..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Out of city :: Cimitir-
Mergi direct la: