vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cause i am toucholic ...

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Kai

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Vin Ian 07, 2011 10:42 pm

Mă uit la el , întradevăr era și despre el . Am roșit și am întors capul . Ce copil pot fi uneori . Ba nu , era o generalizare ! am spus uitându-mă la el . Plus că nu ești băiat bun , m-ai gădilaaat ! spun dând ușor cu pumnii în el . Nic un băiat bun nu se ia de cei mici ,nu ? spun și abia după îmi aduc aminte că eu eram ăla care aveam nouășpe ani . Sau mă rog , cei care sunt ca ăia mici .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Vin Ian 07, 2011 10:49 pm

Incep sa rad cand aud ca nu mai sunt bun, doar pentru ca l-am gadilat. Ma opresc din ras, dar imediat ma apuc iarasi, caci a zis ca el este cel mic, cand eu eram ala mai mic de aici.
-Da de ce nu vrei sa-mi spui?! Strig pe un ton copilaresc, plangacios, facand ochi mari, de parca mai aveam putin si incepeam sa plang.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Vin Ian 07, 2011 10:55 pm

L-am privit când a strigat . Mi-a readus zâmbetul pe buze și am chicotit . Avea așa o figură încât un m-am abținut să nu-i iau de obraji . Așa eram eu , parcă muream dacă nu făceam asta . Pentru că e .. jenant și nu cred că unu de nouășpe mai e în situația mea în vremurile astea . spun și îl privesc și apoi îmi întorc capul . Da să nu-mi plângi acum ...că te.. adaug eu și-i dau drumul .
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Vin Ian 07, 2011 10:57 pm

Cand vad ca tot nu vrea sa-mi spuna, ba ma apuca si de obraji, ochii incep sa sclipeasca mai tare, semn ca se umezeau. Cand imi da drumul incep sa apara si primele lacrimi.
-Te urasc! Tip la el, lasand lacrimile sa mi se prelinga pe obraji.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Vin Ian 07, 2011 11:01 pm

Oftez și-l privesc . Chiar începuse să plângă , parcă la comandă . Dacă îți zic , plomiți că nuci nimănui ???? întreb privindu-l . Dar mai întâi , lasă-mă să sa stau și eu ca toți oamenii pe scaun .. spun realizând că încă mă mai ține cu piciorele .
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Vin Ian 07, 2011 11:08 pm

Dau aprobator din cap la intrebarea sa, lacrimile incepand sa se rareasca. Cand il aud ridic o spranceana, neintelegand la inceput ce dorea sa spuna, dar apoi realizez ca eu inca aveam picioarele in jurul taliei sale. Ii dau drumul, lasandu-l sa se ridice. Ma ridic si eu in fund, stergandu-mi lacrimile.
-Zi. Ii spun privindu-l, asteptand sa vorbeasca.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Sam Ian 08, 2011 12:36 am

Cât de repedes-a potolit ,ăla fusese plâns de actor . Actor sau nu a reușit să mă păcălească. Păi ... am spus și m-am ridicat , m-am așezat pe scaun și l-am privit . Am zâmbit inocent . S-a întâmplat cam așa , da înainte să spun e cam luuungă și plictisitoare . am spus gânditor .,era o profesoară , și era drăguță .. etc etc , ca să mai scurtez . Aveam vreo 17 , da am avut o relație , de scurtă durată dar chestia e că .... m-am oprit puțin și m-am lăsat pe spate apoi revin la poziția inițială.. chiar dacă am avut mai multe relații , încă sunt virgin .. spun și mă uit în altă parte . N-am avut de gând să-l las să spună nimic , așa că aprind repede televizorul . Și , mai mergem la club ? am schimbat subiectul, sperând că e genul curios să pună mii de întrebări .
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Sam Ian 08, 2011 12:41 am

L-am ascultat atent, fara sa reactionez in vre-un fel anume cand spune ca e virgin. Eram sigur ca acea propozitie se termina cu "virgini", dar eu faceam exceptie. Nu apuc sa zic nimic, caci schimba imediat subiectul.
-Generalizarea ta se inseala la mine. Ii fac cu ochiul. Numai sunt virgin. Zic zambind. Si nu e nimic nasol daca tu esti virgin. Spun ridicand din umeri. Dar mai important. Nu s-a intamplat nimic cu profa? Intreb curios.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Sam Ian 08, 2011 1:11 am

Mi-am dat seama . Nici un puști de șaișpe nu mai e ... Mi-am dat o palmă peste frunte . Nu aveam eu norocu ăla de a nu mai fi întrebat despre asta . Am zâmbit , eh până la urmă . Mi-am dus mâna în cap . N-am chef să vorbesc despre asta... spun prelungind ultima literă , in calași timp rotindu-mi capul . Hei , ce zici dacă ne jucăm ceva ?
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Sam Ian 08, 2011 1:13 am

Chicotesc cand aud ca nu vrea sa vorbeasca despre asta. Ei, daca nu vroia, nici nu-l obligam de data asta.
-Nu vroiai sa mergem in club? Intreb ridicand o spranceana.
Parca asta ma intrebase mai devreme, iar acum vroia sa ne jucam, ce repede isi schimba dorintele.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Sam Ian 08, 2011 1:27 am

Am dat din umeri . Prefer jocul , dacă îl alegi tu . Dacă nu , mergem în club ... ce zici ? spun zâmbind de parcă discuția de dinainte nici nu existase . Sa poate la patiunuar ..oh , nu restaurant .. spun după aceea și duc n deget pe buza inferioară . Greeeeeeeeeeeeeeeu !
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Sam Ian 08, 2011 11:33 am

Nu prea aveam chef de jocuri, deci suna bine clubul, dar cand aud de patinuar mi se lumineaza fata. Doamne, adoram sa patinez, facusesi cativa ani de patinaj viteza, deci clar alegeam patinuarul.
-Patinuar! Strig deodata, vesel. Dar trebuie sa ma schimb si sa-mi iau patinele. Spun zambind
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Dum Ian 09, 2011 6:27 pm

Zâmbesc și mă ridic repede . Yay !! am exclamat și m-am dus la șifonier . Am scos de acolo o cutie maro din care mi-am scos patinele noi nouțe . Meeergem ? am întrebat și le-am luat de șireturi începând să mă joc cu ele . Mă întorc lângă el , cu zâmbetul pe buze . Să fii gata să mă duci la spital , din secundă în secundă ! îi zic gândindu-mă că data trecută când fusesem să patinez singur am ajuns la spital trei zile .
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Dum Ian 09, 2011 6:31 pm

L-am privit atent, fericit ca baiatul avea patine, caci cele de la patinuar nu erau chiar asa de bune.
-Eu stiu sa patinez, deci nu te va fi nevoie sa mergem la spital. Ii fac cu ochiul. Totusi te avertizez, eu nu stau cu tine in spital, te duc si te las acolo. Ii spun serios, iesind din camera sa.
-Vin repede. Spun ducandu-ma la camera mea, pentru a-mi lua patinele.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Dum Ian 09, 2011 6:42 pm

I-am zâmbit . Când vroiam să-l întreb de ce nu stă la spital dispăru pe ușă . Ok.. reușesc să spun după ce plecă . Caut prin șifonier și iau niște blugi , o bluză albă și geaca neagră . Doar nu aveam de gând șă plec in pantaloni ăia ? Mă îmbrac repede și-mi iau geaca apoi mă rezem de tocul ușii , așteptându-l pe Dylan . Cât o să stea măi ? mă întreb începând să bat cu degetul in ușa .
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Dum Ian 09, 2011 7:32 pm

Descui usa si intru inauntru, ducandu-ma la sifonier prima data. Trebuia sa-mi iau alta bluza, caci nu mergeam asa la patinuar. Caut printre haine si scot un bigmen lung, care-mi venea pana peste fund. Imi dau jos tricou si-mi pun bigmenul. Acesta nu era foarte gros, dar nu-mi trebuia altceva pe dedesupt, caci era bine doar cu el. Ma bag pe sub pat, gasindu-mi patinele, ce se aflau in cutie. Scot cutia, stand in fund pe podea. Imi iau patinele in mana, strecurandu-mi degetele prin acel spatiu, dintre lama si talpa. Ma ridic in picioare si-mi parasesc camera, incuind usa. Uitandu-ma spre camera lui Kai, observ ca el deja iesise si, dupa expresia sa, cam intarziasesi. Ma apropii de el, zambind larg.
-Gata. Spun vesel.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   Mar Ian 11, 2011 5:52 pm

Am început să devin nerăbdător și când să plec , iată-l că vine . Zâmbetul mi-a reapărut pe față , încui camera și merg eu la el , privindu-l . Ai întâlziat , bă ! am spus ca un răsfățat , ceea ce eram și l-am lovit puțin cu mâna , încet . Văzusem că s-a schimbat și m-am întors cu spatele și am început să merg . Vii sau ai de gând să stai acolo toată ziua ? am întrebat ducându-mi mâinile la ceafă , privindu-l peste umăr . Să știi că eu vrea să patineze , acum ! am spus și mi-am întors privirea în față .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cause i am toucholic ...   

Sus In jos

Cause i am toucholic ...
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: