vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

- Peace and Quiet -

In jos 
AutorMesaj
Arielle

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 1:04 am

"Ce ar fi sa merg la cascada?" era singura intrebare ce imi rasuna in minte,eu si ideeile mele prostesti,ce cautam eu acolo...?exact aceasta era intrebarea,nu aveam ce sa fac,dar nici la camin nu aveam,in plus nu imi facusem mai deloc prieteni si era mai bine sa stau singura,macar nu ma considera lumea ciudata,momentan.
M`am asezat pe mal si am luat pietricele in mana,apoi am inceput sa arunc in apa.
Liniste...wow de mult nu avusesem timp de asa ceva,prea multa concentratie pe muzica si alte tampenii zgomotoase.
M`am lasat pe spate si mi`am dus mainile la ceafa,apoi mi`am inchis ochii relaxandu`ma.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
David M.

Data de înscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 1:32 pm

Mâinile îi alunecau uşor pe corzile chitării,lăsând in urma lor un sunet..superb.Oftă îndelung şi închise ochii,plecându-şi capul în josu'chitării.
-A fost un început frumos,numa' un sfârşit urât..medită puţin apoi lăsă chitara ceva mai jos să poată scrie.
-Dar orice sfârşit îşi are un nou început.
Sus In jos
Arielle

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 1:58 pm

Mi`am ciulit bine urechile cand am auzit un sunet de chitara,apoi o voce masculina.Auzul nu ma insela niciodata,pe cand privirea mereu,puteam sa fac cu ajutorul imaginatiei dintr`un caine un geniu malefic,mda eram un pic nebuna.
M`am ridicat in coate privind in jur nici urma de vre`o persoana,bine de la nivelul meu nu vedeam pe nimeni,am oftat si m`am lasat iar pe spate.
Mda...inebunesc am spus incet inchizand ochii.
Sus In jos
David M.

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 2:01 pm

Oftă uşor apoi lăsă chitara şi îşi puse mâinile sub ceafă,privind ceru'.
-Moment de linişte..gândi apoi se ridică,îşi dădu tricoul jos şi sări in apa.Stătu preţ de câteva clipe sub apă,apoi scoase capu,dându-şi paru' ud de pe ochi.
Sus In jos
Arielle

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 3:31 pm

M`am ridicat de jos intr`o clipa cand am auzit sunetul provocat in apa,apoi l`am privit pe baiat bosumflata.
Hey,tu de acolo,da,tu,tipul care m`a speriat,nu mai fa asta am spus pe un ton copilaresc privind`ul
Sus In jos
David M.

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 3:34 pm

Ridică uşor din sprânceană apoi ieşi din apă,analizând-o cu coada ochiului pe tânără în timp ce el se freca cu tricou' dat jos mai devreme.
-Te sperii de...ăă..apă?întrebă pe un ton mirat.
Sus In jos
Arielle

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 3:58 pm

Nu,m`am speriat de tine,credeam ca nu mai e nimeni aici am oftat asezandu`ma din nou in stil turcesc pe iarba.
Sus In jos
David M.

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Lun Ian 03, 2011 4:04 pm

-Trist.dădu lent din umeri lăsând tricou la soare,să se usuce.Se aşeză şi el pe iarbă,la ceva distanţă de brunetă,lăsându-se pe spate,cu mâinile la ceafă.Peisaju' ăla zici că era din filme,parcă prea frumos să fie adevărat.Şi dacă tot avea parte de companie,de ce să nu profite de ea?
-David.căscă şi se gândi că ar merge o ţigară da' ar strica peisaju' ăla de basm şi na..rar mai găseşti aşa ceva.
Sus In jos
Arielle

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   Mar Ian 04, 2011 4:19 pm

Arielle,incantata am zambit cald ducandu`mi privirea spre cer
Si...ce te aduce pe aici David? intreb ducandu`mi o mana la gura pentru a casca.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: - Peace and Quiet -   

Sus In jos

- Peace and Quiet -
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Out of city :: Cascada-
Mergi direct la: