vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Looking for a book

In jos 
AutorMesaj
Hideaki

Data de înscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 4:31 pm

Ura cand abonamentul de la biblioteca ii exprima si ii era mereu lene sa isi faca altul. Era nevoie de atatea acte si alte chestii de genu si ura tot procesul asta. Voia neaparat sa citeasca o carte si stia ca intr-o librarie era perfect daca se ducea.
Ca deobicei, aceasta era destul de goala, doar doua sau trei persoane, plus vanzatorul ce statea plictisit dupa tejghea si cica citea ziarul. De fapt, parea ca doar isi arunca ochii pe el, cand de fapt ii venea sa se culce acolo.
Spera sa gaseasca ceea ce vroia. De asta nu prea-i placeau librariile, erau momente in care nu gaseai ce carte vroiai.
Incepu sa se plimbe printre rafturi si era destul de atent la titlurile pe care le zarea. Nici nu erau asezate in oridine alfabetica si asta il enerva si deranja, ii era mai greu sa dea de cartea pe care o cauta.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tomomi

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 5:19 pm

M-am dus si eu la biblioteca cu gandul sa caut o carte cu demoni.Pur si simplu ma fascina acest lucru si am inceput sa ma uit prin rafturi.Am vazut cartea dorita dar era prea sus si nu ajungeam la ea.
-Carte afurisita!,spun eu printre dinti uitandu-ma cu ura la ea.
Sus In jos
Hideaki

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 5:23 pm

Se intreba unde se afla cartea, pentru ca nu o vedea deloc. Poate ca nu o aveau sau poate nu se uitase prea bine dupa ea.
La un moment dat observa o fata care se chinuia sa ia o carte de pe un raft. Se gandi s-o ajute.
Aparu brusc in spatele ei. Se ridica putin pe varfuri, pentru ca nici el nu era chiar atat de inalt, apoi apuca acea carte cu doua degete si o dadu jos.
- Asta e ceea ce cautai? o intreba, asteptand sa-i ia cartea din mana.
Sus In jos
Tomomi

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 5:26 pm

Tresar usor la spusele baiatului apoi privesc cartea pe care o avea in mana schitand un zambet inocent.
-Hei!,Umm...da!,multumesc foarte frumos!,facand o plecaciune scurta in fata lui.Se pare ca nu ajungeam la ea,spun zambind.
Sus In jos
Hideaki

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 5:31 pm

- Da, am observat si eu asta, zise Hideaki, chicotind. A, cu placere!
Zambi scurt, iar daca tot era pe langa acele rafturi, incepu sa se uite dupa cartea pe care o tot cauta de cateva minute. Se parea ca o gasise in cele din urma, iar atunci o lua in mana, oftand usurat. Credea ca nu va da peste ea aici.
- Ma duc sa-mi platesc carte! ii zise fetei, apoi pleca si se indrepta spre vanzator. Isi scoase portofelul si plati imediat.
Sus In jos
Tomomi

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 5:33 pm

M-am indreptat si eu spre vanzator apoi platesc si eu cartea grabindu-ma usor catre iesire.Din neatentie alunec si cad pe jos.
-De ce trebuie sa mi se intample mie asa?,spun usor nervoasa incercand sa ma ridic de jos.
Sus In jos
Hideaki

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 7:58 pm

Hideaki isi baga cartea aceea in rucsac, isi lua la revedere de la vanzator si se indrepta spre iesire. In drumul sau, din nou, dadu peste tanara de mai devreme, care era intinsa pe jos. Isi dadu ochii peste cap cand o vazu asa.
" Cat de neindemanatice pot fi fetele? " se intreba. Nu vru sa para prea nesimtit, asa ca ii intinse mana sa o ajute.
- Off, da-mi mana! Ar trebui sa ai mai multa grije cum mergi, sa stii.
Sus In jos
Tomomi

MesajSubiect: Re: Looking for a book   Dum Ian 02, 2011 8:50 pm

-Huh?,ridicandu-se de jos. Da,merci!,facand iar o plecaciune in fata lui.M-am cam grabit...incerc sa ajung la repetitii...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Looking for a book   

Sus In jos

Looking for a book
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Librarie-
Mergi direct la: