vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Memories...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Memories...   Dum Ian 02, 2011 4:19 pm

Timpul era perfect pentru putin patinuar. Era racoare afara, deci nu prea aveam chef sa stau. Nici in patinuar nu era foarte cald, dar dupa ce patinam oleaca, ma incalzeam imediat.
Eram imbracat cu o pereche de pantaloni mulati, negri, cu un lant lung, atarnat de cureaua cu patratele argintii. Era combinat cu un bigmen gri, nu prea gros, lunga pana peste fund. Adoram bigmenul asta, caci era mai larg, gluga era misto si nu trebuia sa mai iau nimic pe sub el.
Ma schimb in patine, lasandu-mi conversele in rucsac, iar acesta pe banca. Niciodata nu-mi luam garderoba, pentru ca stiam ca nimeni nu-mi va fura nimic. Ies pe gheata, patinand mai incet la inceput, caci trebuia sa ma obisnuiesc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Dum Ian 02, 2011 4:48 pm

Eram cu cativa prieteni la patinoar si chiar daca nu ma omoram sa patinez, aia tot vroiau sa vada cum imi dau gramada. Ca sa nu se mai tina scai de mine, mi-am pus patinele in picioare si am plecat pe gheata, dar cum am pus piciorul cum mi-am dat gramada, iar cei care erau de fata au inceput sa rada cu lacrimi. Am spus eu va imi voi da gramada.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 12:52 am

Deja ma obisnuisesi cu gheata, putand sa patinez normal, adica repede. Facusesi patinaj viteza timp de cinci sau sase ani, deci stiam cum sa patinez calumea. Imi parea rau ca m-am lasat, dar a fost din cauza unei ruperi de picior, doctorul interzicandu-mi sa mai fac patinaj viteza. Am suferit din cauza asta, dar am trecut peste. Cand trec pe langa usa, cade un tip, asa ca am inceput sa rad. Stiam ca e al naibii sa cazi, dar era super amuzant. Ma duc la baiat, intinzandu-i mana, pentru a-l ajuta sa se ridice.
-Nu-s patinele ascutite? Sau nu stii sa patinezi? Il intreb fiind sigur de a doua varianta, dar i-am oferit si o scuze, in caz ca nu vroia sa recunoasca ca nu stie a patina.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 11:12 am

- N-am echilibru pe patine, spun eu, apucandu-l de mana si incercand sa ma ridic. Mersi mult, ii spun, cand m-am ridicat si m-am dus repede pe margine.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:00 pm

L-am ajutat sa se ridice, apoi l-am urmat pe margine.
- Asta se poate rezolva. Zic zambind. Trebuie sa te tii de cineva cand mergi, pana te obisnuiesti.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:02 pm

- Sau se culege si acea persoana de pe jos, mormai suparat ca nu aveam echilibru pe patine. E ciudat pentru cineva ce se descurca cu rolele, are problemele cu patinele.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:03 pm

Ma pun pe gandit, trebuia sa-l ajut cumva. Ma duc in fata sa, luandu-l de maini.
- Vei merge cu mine. Zambesc. Stai fara griji, ca nu ma ranesc daca voi cadea si eu. Zic facand cativa pasi cu spatele, pentru a-l lua de pe margine.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:05 pm

M-am indepartat de margine cu frica, sa nu imi dau din nou gramada. Simteam ochii prietenilor mei, cum ma priveau curiosi.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:19 pm

Incep sa merg cu spatele, tragandu-l pe baiat dupa mine. Mai facusesi chestia asta, deci stiam ca avea sa-l ajute, pentru echilibrul sau pe patine. Aveam sa merg asa, pana cand se simtea gata sa mearga singur.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:21 pm

Ma miscam cu atentie, apoi am observat ca eu merg pe patine ca pe role. Mda, mare realizare am facut, asa am inceput sa ma uit la picioarele baiatului, pentru a vedea cum merge el, ca sa incerc sa ii imit mersul.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:28 pm

Il priveam atent, cand chipul sau, cand picioarele, realizand ca ma imita pe mine. Surad cand realizez asta.
-Nu incerca sa ma imiti, patineaza cum te simti tu bine. Spun uitandu-ma prin jur.
Ma uitam pentru a fi sigur ca nu dau peste cineva, dar observ cateva priviri ciudat, aruncate noua, mai mult baiatului.
-Prietenii tai? Il intreb curios.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:29 pm

- Mda, aia sunt idioti, ce m-au tarat aici ca sa se mai amuze si ei, dar cum ies de pe gheata, am grija personala de aia, mormai si ma impiedic, picand pe jos, din nou.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Lun Ian 03, 2011 7:30 pm

Chicotesc cand il aud, nemaifind atent la felul in care patina, deci nu l-am putut impiedica din a cadea. Din pacate m-a tras dupa el, cazand peste baiat. Chicotesc.
-Le-ai dat iar motiv sa se amuze. Spun privind in ochi, fara sa ma ridic de pe el.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Mar Ian 04, 2011 9:50 am

- Scuze, mormai, cand el pica peste mine. Vrei sa mergem sa ben ciocolata calda? Il intreb, vazand ca in sfarsit idioti aia au plecat.
Le voi plati eu diseara, cu varf si indesat.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Mar Ian 04, 2011 4:53 pm

Ma ridic de pe baiat, intinzandu-i mana, pentru a-l ajuta si pe el sa se ridice.
-Suna bine o ciocolata calda. Spun zambind larg.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Mar Ian 04, 2011 8:22 pm

- Eu sunt Vlad, spun, intizandu-i mana dupa ce m-am ridicat si ntind mana spre baiat, pentru a da mana cu el, politicos.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Mar Ian 04, 2011 8:25 pm

-Dylan. Ma prezint si eu, dand mana cu el.
Il iarasi de ambele mainii, ducandu-ma in fata sa. Incep sa patinez cu spatele, spre o usa, tragandu-l si pe el dupa mine
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Mier Ian 05, 2011 1:43 pm

- Incantat, spun, lasandu-ma tras de el. Si cati ani ai? Il intreb curios, cum imi era obiceiul, dupa ce am parasit gheata.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Joi Ian 06, 2011 9:23 am

Parasim gheata si ne indreptam apoi spre automatul cu ciocolata calda.
-Pai saisprezece. Ii raspund la intrebare, zambind. TU? Il intreb curios.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Joi Ian 06, 2011 3:00 pm

- Am optsprezece ani, spun si ne oprim in fata automatului de ciocolata calda. De unde esti? Il intreb, bagand o fisa in el.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Joi Ian 06, 2011 9:06 pm

-De aici. Spun zambind larg. Aici m-am nascut, dar am mai calatorit. Spun ridicand din umeri. Tu? Il intreb curios
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Joi Ian 06, 2011 9:13 pm

- Vin din inghetata si indepartata Rusie, spun eu, dandu-i paharul cu ciocolata calda si acum asteptam sa imi iau si paharul meu.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Joi Ian 06, 2011 9:18 pm

Iau paharul meu de ciocolata calda, mirandu-ma la spusele baiatului.
-Wow. Si ce cauti aici? Intreb uimit si curios.
Sus In jos
Vlad

MesajSubiect: Re: Memories...   Vin Ian 07, 2011 3:33 pm

- Am plecat de acolo ca sa uit, spun calm si pe un ton soptit, luand paharul cu ciocolata si gustand din el.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Memories...   Vin Ian 07, 2011 8:53 pm

A raspuns vag, deci mi-a dat de inteles ca nu era ceva placut, asa ca nu vroiam sa intreb mai multe. Gust din ciocolata, vazand ca nu e prea fierbinte, ce bine, caci o uram pe cea fierbinte, fierbinte.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Memories...   

Sus In jos

Memories...
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Patinuar-
Mergi direct la: