vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Senseless.

In jos 
AutorMesaj
Lawrence

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Senseless.   Dum Ian 02, 2011 2:23 pm

Era intuneric afara si un frig de crapau pietrele. Dar cerul era prea frumos, chiar si pe o vreme asa de neiertatoare ca aceea. Nu aveam somn, deci cel mai bun lucru pe care l-am facut, m-am imbracat destul de gros si am iesit pe balcon. Ninsese cu o zi precedenta si auzeam scartaitul zapezii sub picioarele mele in timp ce ma apropiam de balustrada inghetata. Imi sprijin mainile de balustrada si privesc in sus. Intr-adevar era o privesliste superba, prea superba ca sa o irosesc dormind.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Ayako

Data de înscriere : 02/01/2011

MesajSubiect: Re: Senseless.   Dum Ian 02, 2011 4:10 pm

Desi era o ora destul de tarzie , eu nu mai puteam adormi , datorita unei prietene ce suna la momente nepotrivite pentru a ma face sa-i ascult vorbele lipsite de sens din cauza ca era beata. M-am resemnat , parasind suprafata patului si pipaind prin jurul meu pana ce mi-am gasit halatul negru si m-am imbracat cu el , nu voiam contacte cu lumina in acele momente asa ca mana mea nu se atinse de intrerupator. Am apasat usor pe clanta , nedorind sa-i deranjez pe ceilalti , strecuradu-ma pe hol si stand sprijinita de perete cateva minute , neavand idee ce as putea face.
Mi-am amintit ca mai devreme a nins si m-am grabit spre balcon , sperand ca fulgii inca danseaza in aer. Cand am ajuns acolo , am sesizat ca nu eram singura , dar nu am indraznit inca sa spun nimic , doar am presat zapada cu papucii de casa , apropiindu-ma de balustrada.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Senseless.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Camin :: Balcon-
Mergi direct la: