vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Transmission.

In jos 
AutorMesaj
Lawrence

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Transmission.   Dum Ian 02, 2011 2:12 pm

Intrasem in camera, usor ametit, obosit si totusi plin de viata. Aveam chef de ceva salbatic, poate o petrecere ceva, dar nici eu nu stiam ce anume, poate ceva de baut? Cine stie? Am inchis usa in urma mea, am pasit lenes spre canapea si m-am intins pe ea ducandu-mi bratele dedesubtul capului. Se inserase, dar nu de foarte mult timp, inca era destula lumina afara si fara prezenta soarelui. Oftez scurt si intru intr-un proces de meditatie concentrandu-ma total pe gandurile mele.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Transmission.   Dum Ian 02, 2011 2:29 pm

Tocmai ce venisem de la un concert.Nu eram pre aobosit ins anici prea odihnit.Parchez masina in fata cladirii,coborand din ea.Nici macar nu am apucat sa ma schimb de hainele de scena sau sa ma demachiez.Intru in cladireurcand scarile pana la etajul in care stateam.Observ pe geamul de la etaj o pisica,realizand ca era a mea.Cum de-a ajuns acolo?
-Poochi,vino incoa!
Spun dand sa ma apropii de ea,insa acesta fugi intr-o camera a carui usa reusi sa o deschida
-Poochi!
Sus In jos
Lawrence

MesajSubiect: Re: Transmission.   Dum Ian 02, 2011 3:47 pm

Auzisem niste strigate si un nume tare ciudat. Pe cine ar fi putut numi Poochi, om presupuneam ca nu e, ar fi prea amuzant, chiar si pentru o porecla. AM inceput sa chicotesc in sinea mea spunandu-mi in gand ca tare "norocos" trebuie sa fie cel ce are un prieten sau un animal de casa pe nume Poochi. Inspir adanc si privesc in sus tavanul gandindu-ma la ceva anume, asta pana cand aud usa de la camera mea scartaind. Imi iridc usor capul si o fiara, ca sa-i spun asa, sare p mine. Instinctiv am inceput sa tip ca o fetita si sa cad din pat "luptandu-ma" cu bestia. Ce naiba era asta? Oare sa fie acel...POOCHI??
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Transmission.   Dum Ian 02, 2011 6:28 pm

Auzind un tipat din camera in care-mi intrase pisica,inghit in sec.Ori pisica mea facuse ceva ori patise ceva si ma ingrozea al doilea gand.O aveam de cand eram mai mic,fusese un cadou de la aprinti si era singura fiinta ce-mi era mereu aproape.,Intru grabit in camera uitand si de felul cum aratam,cum eram amchiat si imbracat,uitand si de maniere.
-Poochi,vino aici!
Spun napustindu-ma asupra pisicutei negre cu ochi verzi,luand-o de pe aceea persoana
-hey,esti bine?
Il intreb pe cel ce era jos
Sus In jos
Lawrence

MesajSubiect: Re: Transmission.   Lun Ian 03, 2011 2:58 pm

Tineam pisica cat mai departe de mine, asta pana cand am auzit din noiu usa scartaind si cineva pasind inauntru. De frica, nici nu m-am uitat la cel ce intrase pana cand a luat bestia de pe mine si m-a intrebat daca eram bine.
-Eram pe punctul de a incepe sa scriu testamentul, frate! i-am spus in timp ce ma ridicam in picioare si ma stergeam de praf. Asta e pisica ta sau- imediat ce-mi termina fraza ma uit la tipul din fata mea, care era super machiat, super imbracat si super infricosator de parca tocmai omorase pe cineva mai devreme. Am tipat iarasi si m-am urcat cu picioarele pe canapea facand niste scheme de tai-chi.
-A venit Halloween-ul mai devreme sau ce Doamne iarta-ma ai patit la fata si cine esti ?
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Transmission.   Lun Ian 03, 2011 3:06 pm

Il priveama tent,ascultandu-l.Cand am vrut sa-i raspund,am marit ochii auzind acel tipat ce-mi sparsese partial timpanul.Ma stramb usor acoperindu-mi o ureche,oftand adanc.Imi indrept privirea spre el,ramanand masc acand vad ce scheme putea sa faca.Doamne,peste cine am dat si de ce tocmai eu?
-Pustiule,calm,calm.Nu e Halloween,nu am patit nimic ci tocmai am terminat de sustinut un concert.Andy Sixx,incantat si scuze din nou pentru deranj
Spun tinandu-mi pisica pe uamr,locul ei preferat,aceasta agatandu-se bine de mine.Continui sa-l privesc pe pusti,incercand sa realizez daca mai eram pe planeta Pamant
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Transmission.   

Sus In jos

Transmission.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: