vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Deghizarea perfectă . . . in fată ...

In jos 
AutorMesaj
Kai

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Deghizarea perfectă . . . in fată ...   Dum Ian 02, 2011 1:55 am

Am primit un telefon de la un prieten , care se părea că este și el aici . Hm ,îmi spusese să mă deghizez și să mă duc la intersecția dintre St. Patrick și Amore , la noul club . Cum să mă deghizez ? Mi-am adus aminte de costumul acela de lolita pe care îl avuse de halloween . M-am dus la dulap și am scos din spate o cutie neagră . Am scos de acolo o rochie roz , împodobită cu tot feful de lanțuri , cu mi și mi de volănașe , până-n pământ , o trusă de machiaj un sutien roz și „darurile” false , un dres negru și o coroniță cu un trandafir roz . M-am îmbrăcat și am plecat la baie . Mi-am prins părul în două codițe prinse cu niște clame maronii , care nu prea se vedeau și mi-am pus coronița . M-am dat cu un fond de ten și buzele cu un gloss roz . Pe pleoape am pus un fard asortat cu rochia și m-am încălțat repede cu niște pantofi cu toc . Ce era nasol , e că nu mai mersesem pe așa ceva de foarte mult timp . Am dat un telefon și în fața blocului apăru o limuzină . Am coborât repede și am întrat . Șoferul m-a dus la club in cincisprezece minute .
In fața clubului exclusivist mă aștepta prietenul meu . A râs când m-a văzut și mi-a zis că arăt ca o față și că ar fi gata să sară pe mine . Am râs și am intrat în club . Încă nu înțelesesem de ce a trebuit deghizarea . M-a lăsat la bar și s-a pierdut prin mulțime . Eh , nu ar trebui să fie greu să mă dau drept fată , sunt doar actor .
Un whisky. I-am zis barmanului subțiindu-mi puțin vocea . Chiar semănam cu o fată .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Deghizarea perfectă . . . in fată ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Club-
Mergi direct la: