vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

O cafea tare , vă rog!

In jos 
AutorMesaj
Tonia Syntethic

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: O cafea tare , vă rog!   Sam Ian 01, 2011 10:45 pm

Clopoţelul de la intrarea cafenelei , zăngănii. Păşii în cafenea în căutarea unui loc liber. Dar nu mai exista decât unul ; toată cafeneaua erra plină aşa de seară.
Se aşeză la masă , era o masă mai liniştită şi ferită de ochii curioşilor. Lăsă geanta pe masă , şi îşi dădu jos de pe ea haina . Rămânând într-o rochiţă , albă , simplă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fallen-angels.forumotion.com/forum
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Sam Ian 01, 2011 11:13 pm

Abea se insera, dar mie imi cam era somn, asa ca aveam nevoie de o cafea sa ma trezeasca. Inainte sa intru in cafenea arunc o privire la mine, azi eram mai normal imbracat, ma rog, cat de normal ti se parea o persoana toata in negru, cu cateva lanturi la blugii stramti si converse colorate. Acelea atrageau toata atentia, dar adoram sa ma imbrac asa. O singura culoare, iar in picioare o multime de culori, caci lumea se uita ciudat. Intru inauntru, dar nu vad nicio masa libera. Glumesti? Ma duc eu la o chelnerita, sa vad daca e vre-o masa libera. Aceasta ma conduce la o masa unde mai era si o blonda.
-Te deranjeaza? O intreb pe fata, privind-o.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Sam Ian 01, 2011 11:22 pm

Chelneriţa venii să îi ia comanda , aceasta o privi copilăros şi comandă o cafea tare , de data aceasta. Se simţea uşor obosită şi parcă parcă vroia să se mai trezească.
Deschise geanta , căutând printre toate hârţoagele cu desene , schiţări făcute în creion. Căută şi găsi cartea "Semnul" , din care nu mai avea mult şi o termina de citit.
Deschise acolo unde era chiar semnul de carte , îl scoase , era o foaie desenată cu diferite pentagrame. Începu să citească din aceea carte , până când fu întreruptă de un tânăr şi chelneriţa ce aduse-se cafeaua.
Îi mulţumii tinerei , şi îl privi pe acesta.
Nu , nu mă deranjează. Puteţi să vă aşezaţi. murmură blonda luând geanta de pe masă , aşezând-o alături de ea , continuând să îşi înghită privirea cu rânduriile cărţii.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Sam Ian 01, 2011 11:24 pm

Ii cer chelneritei sa-mi aduca un cappucino si apoi ma asez la masa.
-Nu cred ca-s asa batran sa-mi vorbesti cu domnule.
Ii spun fetei, oarecum amuzat. Se mai intampla sa-mi vorbeasca asa doar copii mici, pentru care eu eram cam un mos, dar fata nu parea mai mica ca mine, ci as fi zis mai mare. Ma uit la cartea din mainile sale, observand ca aproape o terminase. Wow, de as avea si eu rabdare sa citesc o carte intreaga,
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Sam Ian 01, 2011 11:59 pm

Lăsă cartea cu coperta în sus , şi luă cafeaua de pe masă , cu tot cu farfuriuţă îndreptând-o către buze , simţind cât de fierbinte era. Aşeză la loc acea ceaşcă şi îl privi pe tânăr.
Scuză-mă atunci. Doar încercam să-mi exprim politeţea. zâmbi scurt şi şters , privindu-l în continuare pe băiat.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Dum Ian 02, 2011 4:15 pm

In scurt timp a venit si comanda mea. Bag mana in buzunar, scotand cat trebuia pentru cappucino, plus un bacsis pentru fata. Mereu lasam bacsis la chelneri, pentru ca mi se parea un gest de multumire, ca ti-a adus comanda fara sa scuipe in ea, sau ceva in genu. Fata se departeaza, apoi imi mut privirea pe blonda.
-Mi-am dat seama.
Spun ironic, facandu-i cu ochiul, gustand putin din bautura.
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Dum Ian 02, 2011 7:02 pm

Închisese cartea , punând-o pe masă , uitând efectiv de semnul ce trebuia pus la carte.
Adăugă un zâmbet , oarecum copilăros , şi întinse mâna dreaptă cu intenţia de a se prezentă brunetului.
Eu sunt Antonia. murmură aceasta , încercând să facă cunoştiinţă cu acel băiat ce stătea cu ea la masă.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Lun Ian 03, 2011 12:49 am

Vad ca fata isi inchide cartea. Deja se plictisise de citit? Sau am enervat-o si vrea sa plece? Daca era a doua, m-as fi simtit chiar ca naiba, dar se pare ca ori a fost prima, ori niciuna. Fata se prezinta, intinzandu-si mana. Imi intind si eu mana dreapta, prinzand-o usor pe a ei.
-Dylan. Ma prezint zambind, ridicand, apoi coborand mainile noatre.
Ii dau drumul la mana, intorcand-o pe ceasca de cappucino, pentru a mai lua o gura.
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Lun Ian 03, 2011 1:27 am

Defapt nu era nici una nici alta , nu era politicos să citească şi să nu fie atentă la discuţia lor , spunând doar "ăham" , "mda" şi alte cuvinte de acest gen.
Desprinse mâna ei firavă şi rece de mâna lui caldă şi mult mai mare ca a lui. Luă din nou ceaşca de coadă , cu cafea fierbente , şi îndreptă spre buze gustând-o.
Încântată să te cunosc , Dylan. spuse blonda pe un ton copilăros , dar totuşi galant şi matur.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Lun Ian 03, 2011 6:56 pm

-La fel si pentru mine.
Ii zic fetei, ducand iarasi ceasca la buze, pentru inca o gura din cappucino. Nu am baut de multe ori, dar de fiecare data beam mult, asa ca deja trecusesi de jumatatea cestii, stiind ca in curand o voi termina. Las ceasca pe masa, privind prin jur, inca era plin , ceea ce ma uimea.
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Mier Ian 05, 2011 12:05 am

Zâmbi scurt , ,lăsând ceaşca goală pe suprafaţa farfurieriei , privindu-l pe acesta.
Şi câţi ani ai? întrebă scotocind prin geantă după portofel. Într-un final găsindu-l scoţând din el cinci lei , din care cafeaua era trei lei , doi lăsând bacşiş pentru tânăra chelneriţă;era bine când primeai bacşiş , ştia şi ea din propriai experienţă.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Joi Ian 06, 2011 9:26 am

Ii aud intrebarea si o privesc pe fata, analizand-o, cat imi permitea masa, caci din cauza ei nu puteam sa-i vad tot corpul si nu aveam chef sa-mi bag capul pe sub masa, pentru a-i vedea picioarele. Fata parea mai mare ca mine, dar nu cu mult, deci sigur nu avea mai mult de optsprezece ani. Daca era asa, puteam sa-mi spun varsta adevarata.
-Saisprezece. Ii raspund la intrebare. Tu? O intreb, curios de varsta ei.
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Joi Ian 06, 2011 11:52 pm

Când acesta pronunţă "şaisprezece" îl privi uşor mirată , dar fără să arate acest lucru ;putea fi penibil să se mire.
Ridică o sprânceană , nu i-ar fi dat mai mult de optişpe , dar nici şaişpe , în jur de şaptişte i-ar fi dat şi lui.
Şaptişpe. îi răspunse brunetului la întrebare, adăugând parcă un mic zâmbet.
Parcă ar fi vrut să plece , să meargă la o plimbare ; dar prefera să stea cu brunetul , să vorbească , era mult mai bine să m-ai comunice şi ea din când în când.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Vin Ian 07, 2011 11:58 am

Se bucura ca fata nu era cu mult mai mare decat el, caci deja se asteptase sa fie mai mare. Un an nu era mare lucru. Ma uit la ceasca de cappucino, vazand ca mai am o gura, asa ca am luat-o repede, lasand apoi ceasca pe masa. Privesc prin jur, nu prea mai aveam ce face aici.
-Mai stai aici? O intreb pe fata.
Nu era frumos sa plec si sa o las pe ea aici, asa ca as fi luat-o cu mine la o plimbare sau ceva
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   Dum Ian 09, 2011 7:44 pm

Se gândi două secunde şi mormăi:
Uhm nu. Aveam de gând să mă plimb sau ceva de genul ăsta. spuse blonda , lăsând banii pe masă , băgându-şi cartea apoi în geantă , fiind gata să se îmbrace să se plece , sperând să plece amândoi în acelaşi timp.
Dar tu? îl întrebă , uşor curioasă.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O cafea tare , vă rog!   

Sus In jos

O cafea tare , vă rog!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Cafenea-
Mergi direct la: