vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Written on the stars

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:14 pm

Mai erau cateva ore, poate chiar doua, sau una, nu stiam sigur, si se facea miezul noptii. In seara asta cerul era senin, iar stelele straluceau pe el. Adoram sa privesc stelele, mai ales daca cantam si ceva, mai trist, sa se potriveasca atmosferei creata de micile luminite de pe cer. Locul meu de privit stele era in parc. Era acolo un loc special, cam in fundul parcului, fiind un loc fara prea multi copaci, dar multe banci, iar de acolo se vedea perfect cerul. Imbracat subtire, cu un pantalon mulat si un tricou larg, plus chitara pe spate, am intrat in parc. Stiam drumul spre locul meu, asa ca am ajuns destul de repede. Era cam incurcat acest drum, nereusind sa-l gasesti usor, daca nu stiam deja de loc. Ma asez pe o banca, ducandu-mi chitara in fata. Mai intai privesc stelele, asteptand sa-mi dea o idee de cantec.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:24 pm

Mi se intampla de multe ori sa nu pot dormi.. Asa ca de fiecare data ieseam la o plimbare. Ma plimbam agale, cu mainile la spate privind intr-una cerul instelat. M-am oprit brusc atunci cand am observat un catel, lasandu-ma usor pe vine incepand sa-l mangai zambind larg.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:26 pm

Nu imi venea nicio melodie in cap, niciun cantec cunoscut, nimic. Era goala mintea mea. Oftez, cred ca va trebui sa improvizez. Ridic din umeri, nu mai facusesi de mult asta, deci merita sa incer. Incep sa fac cateva acorduri, dar nu-mi iesea nimic. Ma concentrez mai mult, relaxandu-ma. Ma las cuprins doar de chitara, nepasandu-mi de ce se intampla in jurul meu. Inchid ochii, cel mai bine cantam cu ochii inchisi. Degetele incep sa se miste usor pe corzile chitarii, formand o melodie, dar una trista.
Sus In jos
Tonia Syntethic

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:28 pm

Era o seară tare înstelată , lună plină şi totul arăta perfect. Dar era o oarecare răcoare a serii , era vreo unşpe. Terminase tura de ucenic la salonul tattoo , prin curăţenia ce o făcea după ultimul tatuaj terminat.
Cu nişte pantalonii negri-albăstrui , o bluză scurtă , adică un maieu alb cu nişte aripi de înger desenate şi în mijloc "gnr" ce venea de la guns'n'roses.
Avea o geantă pe umăr , aceea geantă atârnând până la genunchii.
Se simţea destul de obosită pentru că lucrase de dimineaţă , şi terminase destul de târziu astăzi.
Ca să ajungă mai repede acasă , şi să facă şi o plimbare departe de zgomotul oraşului preferă să meargă prin parc ;
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://fallen-angels.forumotion.com/forum
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:31 pm

Isi ridica usor privirea atunci cand auzi acel cantec.. Privi in jurul sau, zambind finut cand micul catel isi puse labele pe genunchii sai. Il mangaie usor pe cap, ridicandu-se. Analiza intreaga zona reusind a depista de unde se auzi acel cantec. Observa un baiat pe o banca, apropiindu-se usor de acesta oprindu-se langa trunchiul unui copac punandu-si mainile pe acesta ascultandu-l pe baiat in continuare.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:33 pm

Piesa mergea destul de bine, chiar suna a melodie trista, iar asta ii convenea. Ii apare un zambet satisfacator pe buze. Nu mai facuse de ani improvizatie, asa ca nu putea ca totul sa mearga perfect. A gresit o nota, facand-o prea inalta, dar cum de a facut asta nici el nu stie. Stramba din gura, deschizandu-si ochii. Injura printre buze, ridicandu-si privirea spre cer. Clar, improvizatia nu mergea.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:36 pm

Il privea in continuare, surazand.
- Nu te opri... Continua! spuse aceasta pe un ton calm. Nu conteaza ca ai gresit o nota, trebuie sa mai incerci.. nu te lasa batut! spuse zambind larg, apropiindu-se incet de acesta.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 10:51 pm

Vocea fetei m-a speriat usor, facandu-ma sa tresar, dar imediat m-am calmat. O privesc cat se aproprie, ascultand-o atent.
-Da, dar ma enerveaza cand gresesc. Spun zambind. Si daca gresesc de multe ori ma enervez tare, fiind in stare sa rup chitara. Ridic din umeri.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 11:01 pm

Il privesc atenta, clipind des.
- Te inteleg, dar nu trebuie sa rupi chitara... chicoti usor. Si daca o strici, ce rezolvi? il intreba pe un ton calm, asezandu-se turceste pe iarba zambind larg. Incearca sa inspiri adanc, inchide ochii si gandeste-te pentru cateva clipe la altceva. Asa fac si eu.. si reiau din nou! adauga, privindu-l senina pe baiat.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 11:07 pm

Chicotesc cand o aud pe fata.
-Exagerasesi doar. Spun zambind, apoi imi pun iarasi degetele pe corzile chitarii. Ok, mai incerc o data, tot melodia aia. Spun pastrandu-mi zambetul, incepand sa-mi trec degetele peste corzi, cantand exact ca inainte
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 11:13 pm

Zambetul acesteia se accentua usor la auzul cantecului, inchizandu-si ochii pentru cateva momente.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 11:18 pm

Iarasi, melodia mergea bine, aparandu-mi din nou zambetul acela satisfacator. Se apropria momentul unde am gresit prima data. De data asta imi iese, nemaifacand o nota prea inalta, ci una perfecta.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Sam Ian 01, 2011 11:23 pm

Isi deschise incet ochii, privindu-l atenta avand acelasi zambet pe chip. Batu usor din palme, chicotind pentru cateva secunde.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Dum Ian 02, 2011 4:11 pm

Chicotesc cand fata bate din palme, stiind ca a facut-o pentru ca nu am mai gresit nota. Nu mai cant foarte mult, terminand melodia. Era improvitatie, asa ca nu puteam face o melodii prea lunga.
-Cum a fost? Intreb zambind.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Dum Ian 02, 2011 4:17 pm

- Foarte frumos! spuse aceasta zambind larg, impreunandu-si mainile.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Dum Ian 02, 2011 4:22 pm

Zambesc larg, fericit ca fetei ii placea. Pun chitara deoparte, privind-o apoi pe fata.
-Mersi. Dylan. Ma prezint zambind.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Dum Ian 02, 2011 4:25 pm

- Rina, imi pare bine! spuse pe un ton vesel, zambind larg ca deobicei.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 12:44 am

O privesc cateva clipe pe fata, analizand-o.
-Si tu ce faceai la ora asta pe aici? O intreb curios, nu era o ora normal de plimbare.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 9:46 pm

Isi stranse genunchii la piept, privind absenta, pentru cateva clipe, un punct anume.
- Nu pot dormi in ultima vreme... si singurul lucru care ma linisteste e o scurta plimbare! spuse aproape soptind, indreptandu-si mai apoi privirea catre Dylan.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 9:50 pm

-Aha. Mormai ganditor. Interesant. Spun zambind larg. Si acum nu ti sa facut somn? Chicotesc
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 10:03 pm

- Nu inca! spuse pe un ton calm, ridicandu-se. Isi intinse bratele, indreptandu-si spatele. Te deranjez? uitandu-se rapid catre acesta, privindu-l cu ochi mari usor alarmata.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 10:04 pm

Dau negativ din cap la intrebarea sa.
-Defapt imi convine ca esti aici. Zic zambind. Era plictisitor sa stau singurel, noaptea. Daca ma papa lupul? Zic pe un ton copilaros.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 10:19 pm

Chicotesc usor, ducandu-mi mana la gura.
- Lupul nu o sa te pape! Rina e aici ca sa te apere! spuse pe un ton jucaus, razand in scurt timp de spusele sale.
Sus In jos
Dylan

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 10:30 pm

-Yay! Spun vesel, batand din palme. Super Rina e aici! Zic pe un ton jucaus, de copil mic.
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Written on the stars   Lun Ian 03, 2011 11:35 pm

Incep a rade, ciufulindu-l usor pe baiat. Isi duse mainile la spate, inchizandu-si ochii.
- Vii? gesticula cu privirea catre drum. Sau ai de gand sa ramai aici? intreba aceasta pe un ton vesel, privindu-l senina.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Written on the stars   

Sus In jos

Written on the stars
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» 19.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Park-
Mergi direct la: