vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Running ....

In jos 
AutorMesaj
Kai

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Running ....    Sam Ian 01, 2011 10:04 pm

Eram la aeroport de ceva timp , îl așteptam pe Lee , prietenul cu care vorbisem pe messenger . Dorise să vină aici să-mi țină companie . Îi dădeam dreptate , mulți imi erau necunoscuți . Nu aveam nici un contract deci aveam un concediu . Stăteam pe un scaun , cu capul lăsat pe spate , privind tavanul , cu o acadea în gură și căștile de la iPod în urechi . Aveam o cămașă albă deschisă la primii trei nasturi și niște blugi negri . Era liniște , nu mai erau mulți oameni , doar eu și încă câțiva tipi . Probabil așteptau vreo fată deoarece aveau o pancardă pe care scria „Gerya Takume” . Afară se auzeau picăturile de ploaie care cădeau violent pe pământ și acoperișul aeroportului . Am oftat prelung . Ce mai zi de duminică . Am mormăit și mi-am îndreptat privirea spre geamurile enorme .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 6:21 pm

Se pare ca trebuia sa ma interesez de biletele de avion pentru viitoarea "excursie" in Japonia, la parinti. Nu le-am promis ca ma voi intoarce acasa atat de repede dar macar sa ma fi interesat pe moment de acele bilete. Discut cu doamna de la informatii, lamurindu-ma. Ma indepartez usor, ducandu-mi mana dupa gat. "Momentan... nu am banii astia!" imi spun in gand, strambandu-ma.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 7:53 pm

Gata . Deja murisem de plictiseală . Cred că nu vine azi , și cu asta basta . Mă întorc acasă . Îmi terminasem acadeaua dar totuși țineam bățul în gură . M-am îndreptat spre doamna de la informații și am văzut că vorbește cu cineva . M-am dus lângă cele două persoane , dar exact atunci fata pleca . M-am uitat puțin la ea . Hey , nu ești tu ..... o intreb aducându-mi aminte de o fată care--mi spusese ceva de hoți , sau eu ei .
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 7:57 pm

Imi intorc privirea catre acesta, ridicandu-mi ambele sprancene. Schitez treptat un zambesc larg, apropiindu-ma de acesta.
- Da.. sunt Rina! adauga aceasta intinzand mana prieteneste.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 7:59 pm

Am chicotit . Eu Kai . Ne-am mai întâlnit in cămin . spus și dau mâna cu ea aplecându-mi puțin capul ,ce-mi displăcea că eram de 1,85 . Mă deranja nespus .
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 8:05 pm

Stramba din nas vazandu-l cat de inalt era pe langa dansa.
- Ce faceai aici? intreba pe un ton calm, privind in jurul sau.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 8:12 pm

Am dat din umeri și m-am uitat în jur . Îl așteptam pe prietenul meu , dar se pare că nu să vină azi . Pff .. și chiar vroiam să vorbesc cu el . spun dezamăgit . Dar tu ?
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 8:22 pm

- Vroiam sa ma interesez de niste bilete... Dar se pare ca nu am suficienti bani! Oricum nu vreau sa plec atat de curand acasa~ spuse aceasta, stramband din nas.
Sus In jos
Kai

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 9:04 pm

Dar de ce ai vrea să mergi acasă ? o întreb curios in fire . Dacă vrei , te ajut cu biletele .. dacă e o urgență .. spun băgându-mi mâinile în buzunare .
Sus In jos
愛 Rina

MesajSubiect: Re: Running ....    Dum Ian 02, 2011 9:48 pm

- Nu eu! Parintii ma tot suna mai tot timpul.. Ii inteleg si pe ei! spuse pe un ton calm, privindu-l atenta pe Kai. Nici o saptamana nu am de cand am plecat... chicoti scurt. Si nu, multumesc dar nu! adauga imediat zambind larg.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Running ....    

Sus In jos

Running ....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: city :: Aeroport-
Mergi direct la: