vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Those Night

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
Andy Sixx

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 1:47 pm

AM sarit geamul,agatandu-ma de ce-am nimerit.Privesc in sus observand-o pe Poochi care statea nemiscata si continua sa miaune speriata.Mi-am facut curaj,incepand sa ma indrept spre ea,avand grija sa nu cad caci,eram la ceva inaltime si asta ar fi fost nasol.Noroc ca erma inalt si-mi era usor sa urc.Ajungand la pisica,o apuc,lasand-o sa stea pe umarul meu,bine agatata.Fiind prea fericit ca o gasisem si ca er ateafara,nu am fost atent unde am pus picior si am alunecat.Pentru o clipa am zis ca s-a sfarsit cu mine insa m-am prins la timp de pervarzul geamului deschis de mine,zgariindu-ma foarte rau si adanc la dreapta,lasand un tipat la iveala.La naiba,durea ca draqu
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 1:52 pm

Asteptam masina, leganandu-mi corpul cand in fata cand in spate. Privirea-mi era lipsita de viata, culoare deschizandu-se remarcabil. Auzind un tipat de-a dreptul enervant, imi indrept privirea spre locul de unde provenea. Inghit sec, apropiindu-ma de geam luandu-mi si bagajul cu mine. Vedeam doar o pata de culoare neagra, vizibilitatea inca nerevenindu-mi. Inghit sec, sesizand cine si ce era. Am ramas incremenit, in scurt timp realizand ca trebuie sa ma misc pentru a-l ajuta. Intind mainile nerealizand ceea ce fac:
-Da-ti drumul!Nu, nu! Stai acolo!
Spun la un moment dat, fugind pe scari pentru a ajunge la tip. Speram sa ajung la timp, trecerea fiecarei clipe fiind cruciala. Odata ajuns, respir usurat , aceasta ingreunadu-se vizibil. Il prind de mana, incercand sa il trag astfel incat sa il readuc inapoi.

Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 1:56 pm

Incercam sa rezist cat de mult puteam insa durerea cauzata de rana mainii drepte era destul de mare,plus ca era mana cu care m-am agatat.Imi indrept privirea in jos cand aud pe cienva strigand la mine,observand ca era pustiul.Inghit in sec,incruntandu-ma,lasand-o pe Poochi sa sara prima pe hol,reusind.Ma apuc si cu cealalta mana,insa cand am vrut sa ma ridic,simt ca cineva ma apucase si ma ajuta.Am reusit intr-un final sa sar si eu inapoi,cazand terminat pe jos,stand intins.Respiratia imi era foarte ingreunata iar mana inca imi sangera.Mi-am indreptat privirea spre cel ce m-a ajutat,marind ochii cand vad ca era Adeon.Chiar nu ma asteptasem la asta
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:01 pm

Reusind sa il revad pe pamant langa mine, cad odata cu el, ridicandu-ma imediat in genunchi. M-am apropiat mai mult de el, incepand sa tremur agitat.Avea o rana de-a dreptul adanca si ii sangera mai rau ca dracu'. Imi duc mana peste rana, incercand sa ii opresc sangerarea. Imi dau tricoul preferat jos, legandu-l deasupra ranii sale , in jurul mainii sale. Habar n-aveam cum sa reactionez , ce sa fac. Ii pun capul pe propriia genunchi, tinandu-mi in continuare mana pe rana sa, cu cea libera scotandu-mi telefonul. Nu aveam cum sa sun direct ambulanta asa ca l-am apelat pe Zelot, in el avand putina incredere.
Z:-Am trimis masina scumpule.
-Nu, nu! Suna la doctor, mai repede!
Z:-Esti inregula? Ai patit ceva?! Bine sun acum.

Inchid telefonul, privind dezorientat in jur. Vroiam sa il readuc inapoi in camera, dar cine stie, poate ii faceam mai rau. Daca nu era bine sa il misc?
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:06 pm

Incercam sa realizez de ce era atat de agitat.Tremura mai rau ca varga si asta din cauza mea?Raman si mai uimit cand vad ce facea,gesturile lui facandu-ma sa raman fara vorbe.Nu stiam ce sa mai inteleg,acum o clipa se jucase cu mine iar acum era ingrijorat?Strang puternic din ochi cand gandurile mi-au fost intrerupte de durere,auzind vag convorbirea pustiului.Imi deschid ochii,punandu-mi mana stanga pe obrazul lui fin,murdarindu-l putin de sange
-Nu-ti face griji,voi fi bine
Ii fac scurt cu ochiul,inchizandu-mi ochii.Trebuia sa ma concentrez asupra durerii,sa o fac sa dispare.Totusi...eram oarecum foarte fericit ca pustiul isi facea atatea griji pentru mine,dandu-mi o urma de speranta ca poate totusi tinea si el macar putin la mine
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:14 pm

Ah! Oricat incercam sa stau departe de Dunhill tot la el ajungeam, expunandu-mi mereu sanatatea. In astfel de situatie cruciala nici ca puteam rezista, asa ca mi-am scos pachetul incepand sa fumez, in timp ce asteptam doctorul ala ce parca nu aveam de gand sa mai vina. Stramb din buze,lasand odata cu evaporarea fumului sa dispara si agitatia. Corpul inca imi tremura involuntar, lasand in urma simple amintiri. Simindu-i mana pe obrazul meu, iar imi revenise respiratia ingreunata.Nu puteam sa ma calmez, fiind de-a dreptul ingrijorat. Mai ales ca nu suportam sa vad sangele unei persoane dragi. In scurt timp, totul se terminase cu aparitia doctorului ce se grabise spre noi.
-Sa-l faci bine, auzi?
D:-Ma voi stradui, cu toate ca trebuie sa il ducem la spital. Aici nu am ceea ce imi trebuie.
-Te voi ajuta sa il luam jos. Imediat va veni si masina care va va duce la spital.

Spun, incercand sa il ridic pe tip cu aprobarea doctorului, abia realizand cat de greu era. Asta imi ingreuna situatia, dar nici ca puteam sa il las. Soferul deschide portiera, ramanand tacut. Stia ca nu suport comentarii banale. Il las si pe doctor sa intre preferand sa raman si sa imi iau o alta masina.
-Ai grija de el.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:22 pm

Simtind mirosul de tigare,pofta imi venise si mie.Chiar ca ar fi mers o tigare acum insa cum imi putea sta gandul la asta?!Oricum,nu mai conta,bine ca era Poochi in regula.O simt langa corpul meu,stand ghemuita langa mine.Asta insemna ca era ingrijorata.Pisicuta proasta,sti doar ca eu nu patesc nimic,Auzindu-l pe doctor venind,inghit in sec fiind in stare sa fac o adevarata scena de criza daca nu m-ar fi durut in halul ala.Nu suportam doctorii,mai putin spitalele insa in situatia de fata nu aveam incotro.Ma las purtat de ei,ajutandu-i cat de mult puteam desii pierdusem destul sange si eram foarte ametit.Cand simt ca eram in masina,imi pierd constiinta stiind ca nu voi pati nimic
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:30 pm

Agitatia se putea observa cu ochiul liber,nefiind bun la a-mi ascunde starile. Inghit sec, spunandu-i lui Zelot sa vina dupa mine.Bineinteles a nu durase mutl ca a si ajuns cu masina sa. Ma privea incruntat, neintelegand de ce chemasem doctorul.
Z:-Ai de gand sa imi zici ce se intampla?
-Nu stiu.
Spun, imbratisandu-l strans si intrand in masina. Lui Zelot atat ii trebuia ca sa ii revina zambetul pe fata si pentru a-l scuti de explicatii. Stia unde avea doctorul sa il duca, eu habar n-avand.
-E departe spitalul?
-E cel mai apropiat. Aveam de gand sa apelez la cel din iesirea din oras insa m-am gandit ca poate e o urgenta.

Stiam ca Zelot e genul tipului preocaut, asa ca nu aveam sa imi fac griji. Oprind masina, inghit sec privind in jur. Nu vedeam nici urma de cladire.
-Zelot, unde e spitalul?
-Am trecut de el. Uite micutule, inteleg ca numai suntem impreuna si iti voi respecta decizia, insa nu suport sa te vad ingrijorat. Asteapta , vei vedea persoana respectiva doar cand va fi bine.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:35 pm

Ajungand in sfarsit la spital,simt vag mirosul ala respingator chiar si in inocnstienta mea.Acum chiar nu-mi mai faeam griji stiind ca sunt aici.Nu mai patisem asta pana acum si nu ma asteptam ca cineva sa fie ingrijorat pentru mine,mai ales pustiul.Inca eram uimit de ceea ce facuse insa stiam ca va renunta la mine pentru cel cu care era acum.Speram doar sa fie bine si fericit,speram sa apuc sa-i multumesc pentru ajutorul dat.Nu stiu cat trecuse,sau ce-mi facuse doctorul insa,cand m-am trezit,eram intr-un salon de o persoana,conectat la perfuzii cu sange.Nu imi puteam misca mana,observand ca era badajata.Probabil mi-au cusut rana si eram inc asub efectul anesteziei.Priveam in jur ametit,inghitind in sec.Ce situatie tampita...
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:41 pm

Ma incrunt usor, stiind ca nu trebuia sa imi pun baza pe el. Oftez, dand negativ din cap. Tipul asta era atat de insuportabil uneori! Ma asez jos ca un copil razgaiat, lipindu-mi corpul in totalitate de masina, a carui portiera era de-a dreptul rece.
-Aici stau pana ma duci!
Z:-Adeon, nu te mai comporta atat de imatur! Stiu ca nu esti asa. Acum ridica-te!

Spune calm, intinzandu-mi mana. Cu siguranta la cat orgoliu si incapatanat eram nu aveam sa il accept. Ce vroia? Sa uit deodata de tip?Zelot dadu negativ din cap, asezandu-se langa mine, oftand. Stia si el ce pacoste pot fi uneori, de asta evita mereu sa ma aduca in aceasta situatie:
Z:-Cine se afla la spital?
-Un tip .

Atunci linistea isi relua locul, Zelot aprinzand o tigara si intinzandu-mi-o. Normal ca o luasem, incercand sa ma calmez. In momentul acela telefonul tipului incepu' sa sune, Zelot raspunzand. Aveam aceeasi expresie serioasa, lucru ce nu il intelegeam.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:48 pm

Inghit in sec oftand apoi adanc.Am vrut sa ma ridic insa la cat eram de slabit slabe sanse de izbanda aveam.Oricum,stiam ca,deja probabil prietenii din trupa deja stiau de situatia mea,chestiile astea raspandindu-se foarte repede.Insa,mi-am amintit ca pustiul sunase pe cineva si recunoscusem aceea voce.Ah,la naiba!Ce rau era sa nu-ti poti aminti a cui era vocea.Nu peste mult timp,docoturl intra in salonul meu,apropiindu-se de mine
D:Cum te simti?
-Ca naiba...ma doare capul
D:e normal,ai pierdut mult sange si ai fost si inconstient.Insa acum vei fi bine.L-am sunat si pe Zelot si i-am spus de tine.Stiu ca sunteti prieteni foarte buni
-Zelot?O doamne...numai el imi lipsea
Spun oftand adanc.Data trecuta cand am ajuns aici,din cauza unei anemii,tipul imi tinuse morala o ora intreaga!
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 2:55 pm

Era tacut si acest lucru trezindu-mi noi semne de intrebare. Normal tragea de mine sa mergem inapoi si sa uit de tip.
-Ce e?
Imi las vocea auzita, stand secunde bune dupa raspunsul lui, parca neavand sa imi zica. Incepuse sa ma sperie gandindu-ma la ce e mai rau. Sa fi ramas fara mana?Nu, n-avea cum..
Z:-Iar a ajuns prostul la spital.
-Ha? Ce tot mormai acolo?

Z:-Andy, prietenul tau. E ciudat cum intotdeauna intoarce situatia in favoarea lui. Oricum, stai sa vezi cate am sa ii spun! A si uitat de mine, niciun telefon!
Se pare ca Zelot il cunostea, deci nu aveam de ce sa imi fac griji. Acum , probabil se dadea naibii si ma lasa liber pentru a ma intoarce la tip, bineinteles daca acesta nu ma detesta deja.
Z:-Hai! E momentul sa te duc la el.E sub abestezie dar totusi treaz.
-Bine!

Spun entuziasmat, neasteptand sa mai deschida portiera sau sa se ridice. M-am dus la volan cu un zambet slab pe fata:
Z:-Oh nu! Data trecuta era sa imi iei zidul casei inainte! Vrei sa mori inainte sa afli in ce stare e?
Stramb din buze, stiind ca nu sunt bun la condus. Oftez, lasandu-i locul tipului si eu ducandu-ma in dreapta lui.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:01 pm

Il priveam atent pe doctor care imi explica prin ce interventii am trecut pana sa ma trezesc
D:Si,daca ar fi fost un mm mai adanc,ai fi ramas fara simt tactil.Ai avut foarte mare noroc,nervii nu ti-au fost afectati.Putin tatuajele atat...
-Lasa-le incolo de tatuaje desii...nici asta nu-mi convine la cat m-am chinuit sa le am
D:Asta se intampla cand intrii in bele.In plus,cum de-ai ajuns in situatia asta
-Pai sa vedeti,pisica mea a fugit din camera si s-a urcat pe acoperis,ma rog de pe acoperis pe pervazul unui geam inchis.Si eu am sarit geamul,m-am urcat pana la ea si nu am fost atent.Am alunecat si cand m-am agatat,m-am lovit
D:Inteleg.AM o intrebare:esti sanatos la cap?!!!
-Domn' doctor,trebuie sa intelegeti.Era vorba de pisica mea!
D:singurul lucru ce inteleg er aca erai la un pas de moarte din ce mi-ai spus
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:09 pm

Eram entuziasmat ca in sfarsit aveam sa il vad pe tip, indiferent de conditia sa. Fiind atent la strada, stramb din buze, dorind sa am parte iar de o noua sansa de a conduce.
-Stai! Opreste acum!
Tip, incepand sa sar pe scaun, comportandu-ma tot ca un copil razgaiat. Imediat ce Zelot oprise, deschid portiera indreptandu-ma spre un magazin. Intru, incercandu-ma cu dulciuri. Normal ca eram un adept de-al lor, cumparandu-mi bomboane, doze de suc, acadele , pachete de gume si ceea ce nu imi permiteam sa lipseasca tigarile. Le platesc, punandu-mi-le pe toate intr-o sacosa , iesind imediat. Zelot ma astepta sprijinit de masina sa, stiind intentia mea.
Z:-Ti-ai luat ce ai vrut?
-Da ! Merci ca m-ai asteptat.

Spun, rotind una dintre acadele in gura. Avea un gust atat de dulce, calmandu-ma instantaneu. Era cu mult mai bine acum. M-am urcat la loc, reusind sa ii aud rasul lui Zelot.
-Ce?
Z:-Esti un copil atat de adorabil! Cine sa nu te iubeasca in astfel de momente?
-Nu ma fa sa marai!
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:13 pm

-Oi fi fost eu la un pas de maorte insa...am aflat ceva
Spun ranjind larg,satisfacut.Docotrul se uita ciudat la mine,incepand sa rada.Nu stiam ce gasea atat de amuzant in ceea ce am spus.Plus ca ma enerva rasul lui parca mai mult fortat
D:Cum zici tu Andy.Oricum,voi sta cu tine pana apare Zelot apoi ma car.Nu de alta insa nu-mi place morala lui
-Ah,dar eu sa o suport nu?
D:Asta-i viata,ti-ai facut-o cu mana ta
-Merci,merci
Spun ironic,dandu-mi ochii peste cap.Ii cer doctorului sa ma lase sa fumez,insa nu am vazut de la el decat o castana in cap si un ''NU'' foarte clar si raspicat
-Puteai sa spui de la inceput si fara castana...
Ma bosumflu,frecandu-mi locul lovit cu mana sanatoasa
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:21 pm

Continuam sa imi sug acadica, pana la un moment dat cand il aud pe Zelotmormaind ceva, devenind din ce in ce mai agitat. Reuseam sa inteleg cateva cuvinte cum ar fi "va vedea el", "tipu" si "cap". Nu stiam ce are, avand de gand sa il sustin la orice are de gand:
-Ai patit ceva?
Z:-Nu... Da' tipul ala! Va vedea el! Sa nu spuna ca nu l-am avertizat data trecuta! Voi avea grija sa ii pun sare pe rana numai pentru a ma calma!
-Zelot, stai calm. Asa e! Incapatanat, enervant, prostut si adorabil!

Spun, inghitind sec imediat ce rostisem ultimul cuvant. Se putea numi compliment? Aoleu! Nici ca puteam tace. Imi sug acadica numai pentru a-mi gasi o alta intrebuinta a propriei guri, incercand sa ma opresc din vorbit.
Z:-Adorabil?.. Adeon, ma sperii! Unde e tipu' de mai devreme care si'a lasat cateaua pe mana mea?
Dau usor din umeri, sesizand deabia acum ce impact avuse intalnirea mea cu Andy asupra comportamentului meu.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:24 pm

-Auzi doctore...spune-mi ca Zelot nu va veni.Nu-i asa ca n-o sa vina?
D:Andy,sti ca ti-as spune asta cu cel mai mare drag dar...la cat o sa fie de amuzant cum as putea sa mint?Sigur ca va veni.Apropo,mi-a spus ceva de genul ca nici macar nu i-ai dat un telefon
-Gata,sunt mort!Pot sa-mi fac de-acum testamentul?
Doctorul incepu sa rada cu pofta de data asta,lovindu-ma usor peste cap.Doamne,tipul asta avea ceva cu capul meu!Dupa ce ca erma inca ametit ma mai lovea si el?Se lasa linistea in salon,lucru ce-mi convenea.M-am asezat mai comfortabil,privind perfuziile.
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:29 pm

Da' ce greu mai treceau secundele in astfel de momente! Imi inchid ochii, continuand acadica fara sa mai spun ceva. In momentul in care Zelot oprise masina, tresar usor, privind dezorientat in jur . In sfarsit ajunsesem? Vazandu-l pe tip cum coboara si imi deschide portiera, banuiala mi se confirma iesind cu un zambet larg pe fata. Momentan conta sa il vad din nou pe tip, apoi aveam sa indur si reactiile sale. Imi trec instinctiv limba peste buze, mergand pe urmele lui Zelot:
Z:-Esti bine?
-Da, da! Atat timp cat stai in fata mea.

Spun, in timp ce Zelot deschise usa salonului si intra. Inghit sec, tinandu-mi mainile pe umerii sai, avand capul lipit de spatele sau , incercand sa nu-mi fac simtita prezenta.
Z:-Tu, tu!...
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:33 pm

AM tresarit speriat cand i-am azuit vocea lui Zelot.Mi-am indreptat privirea spre el,zambindu-i stramb,chinuit.Doamne,daca n-as fi avut perfuziile as fi rupt-o la fuga chiar acum.AM inghiti in sec,facandu-i cu mana
-Zelot,amice,prietene,frate de cruce,long time no see!!!
Spun fericit,incercand sa-l calmez pana ce nu avea sa se repede la mine si sa ma stranga de gat,stiindu-l in stare de asta
D:In regulaa...eu am taiat-o
Auzind ce spusese doctorul,ma agat de bratul lui,lipindu-ma cu totul de acesta
-Nu pleca!Nu ma lasa cu psihopatul asta aici,singur.O sa ma omoare!
D:Andy,da-mi drumul!Ma va omora si pe mine odata cu tine.Mia bine tu decat eu
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:39 pm

Auzindu-le vocile, atat cea al lui Andy cat si a doctorului, abia ma puteam abtine sa nu rad.
Z:-Frate de cruce?! Ai uitat de mine, tontule! Nu m-ai sunat decat de ziua mea, nici atunci nu de fiecare data! Ei bine, nu trebuie sa te omor acum?! Lasa-ma sa te ajut cu mana!
Spune, intre timp scotand de la spate un foarfec si o cutiuta transaparta ce continea sare. Maresc involuntar ochii, luandu-i-le, inca nelasandu-mi fata la vedere.
-Nu!
Z:-Asa deci! Te-ai dat de partea lui, ahm? Pai atunci ce te mai ascunzi dupa mine?
-Vroiam sa vad cu cat esti mai inalt. Si acum,stai drept si nu te intoarce!

Spun, stramband din buze, avand mai mare nevoie de Zelot. Acum imi dadusem seama ca a fost o adevarata stupizenie sa vin aici.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:43 pm

Inghit in sec cand il aud,doctorul dezlipindu-ma fortat de el,plecand imediat din salot.Imi indrept privirea spre Zelot,vazand ce tinea in mana.Tip subtire,asemanator unei fete,ascunzandu-ma sub patura.Omul ala chair era in stare sa imi faca asta!!Auzind o a doua voce,imi scot putin capul de sub patura,privind spre Zelot.Maresc ochii cand imi dau seama cine era,iesind cu totul de sub patura
-Adeon?
Intreb ca sa ma asigur ca el era,uitand pentru o clipa de psihopatul de Zelot ce inca era nervos la culme si dorminc de razbunare,fiind in stare sa ma si omoare.Mare chestie.Putea s-ami faca orice ins asa sa nu te atinga de mainile mele,abdomenul meu,spatele meu,picioarele mele,fata mea si desigur de nimic ce avea legatura cu mine
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:50 pm

Auzindu-mi numele, inghit sec, dandu-i un pumn usor lui Zelot in spate. Uite cum ma dadea de gol.. Oftez,in timp ce tipul se dase din fata mea.In acel moment, ramand pe loc, tot ce am reusit sa fac fiind sa zambesc slab. La naiba! Asta da ghinion:
-Hei Andy..Stii. Zelot a insistat sa vin, in timp ce imi beam linistit cafeaua stand pe canapea si uitandu-ma la filme de groaza, ba nu , comedii! Da asta erau, comedii si in momentul in care am devenit vulnerabil din cauza fazelor amuzante a sarit pe mine, gadilindu-ma acceptand intr-un final sa vin sa te vad.
Spun totul dintr-o suflare, tragand puternic aer in piept. Numai rezistam nici un cuvant sa spun .
Z:-Ce, ce?! Cand am facut asta? Adeon Angelique! De cand ai inceput sa te comporti astfel?
Inghit sec, stramband din buze.ASta chiar nu stia sa taca si greu se mai prindea. Am inceput sa ma joc cu foarfecele incercand sa gasesc o alta minciuna.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 3:56 pm

Il priveam atent cu o expresie serioasa,tinandu-mi un genunchi mai sus decat celalt,sprijinindu-mi mana buna pe el.STtaema in sezut,tinandu-mi mana ranit langa corp,fara sa o misc,ascultandu-l atent,oftand apoi cat pentru mine.Imi indrept privirea spre geam,ramanand tacut.Daca nu a vrut sa vina atunci de ce era aici.Stiam ca Zelot nu-i facuse asta,prostul nu stia sa minta si nici macar nu se prindea atat de repede
-Imi pare rau Zelot ca nu te-am sunat.Am vrut insa cand impresarii te pun doar sa muncesti si nu te lasa nici macar sa-ti suni prietenii,iti dai si tu seama cum e.Aveam de gand sa ma revansez.Azi am terminat cu turneul si vroiam sa vin in vizita si apoi sa mergem intr-o excursie,insa excursia s-a dovedit a fi una la spital...
Spun serios,fara sa-i privesc pe nici unul dintre ei.Imi scot tigarile din buzunar,ascunzandu-le de doctor,aprinzandu-mi una,targand fumul nociv in mine
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 4:05 pm

Oftez, observandu-i fiecare reactie a tipului. Era normal sa se comporte astfel, de aceea incercam sa il inteleg. Pasesc spre el, luandu-i pechetul de tigari, lasandu-l s-o fumeze pe cea ce apucase sa o aprinda. Acum era vulnerabil doar cu o simpla mana,sau cel putin asta m-a facut sa cred. Stramb din buze, lasandu-mi expresia serioasa sa revina, incercand sa nu ma mai prostesc. Nu aveam de gand sa ii explic nimic si nici sa ii spun. Imi inchid scurt ochii, trecandu-mi mana peste bandajul sau.
-Eu am plecat. Am si alta treaba.
Spun, intre timp zambind slab si de-a dreptul fortat.
-Zelot, nu-ti fa griji. Ramai aici cu amicul tau.Eu voi lua un taxi sau daca nu sun pe unul dintre prieteni. Nu as vrea sa va intrerup discutia doar din cauza lipsei mele de timp.
Z:-Pustiule, ai o fire tare complicata! Te voi duce eu.
-Insist. Ramai! Hai ca nu ma ratacesc. Pa-pa!

Spun, intinzandu-ma cat sa ajung la obrazul lui Zelot, sarutandu-l scurt. Ii eram dator, in sfarsit reusind sa imi gasesc persoana potrivita in care sa imi axez intreaga incredere.Il privesc pe tip, stramband din buze. Era momentul sa ma retrag, simtindu-ma in plus.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Lun Ian 03, 2011 4:10 pm

Mi-am indreptat privirea spre pusti,analizandu-l cu atentie.Imi indrept privirea spre pachetul de tigari,neintelegand de ce mi-l luase.Parca nu-i pasa?Expresia serioasa de pe chip imi disparu ins anu aparu nici un zambet momentan.can aud ca vrea sa plece,dau sa-l opresc insa parca ceva nu ma lasa,si anume gandul ca eram atat de prost.Ca nu mi-am dat seama ca pustiul er aintr-o relatie cu Zelot.Sa fim seriosi,de ce ma mai miram?In fata lui nu eram decat un ciudat ca oricare altul.Imi mut privirea ranit cand vad ca-l saruta,simtind cum inima mi se facea din ce in ce mai mica.Nu trebuia sa reactionez asa,era nromal ca doi indragostiti sa faca asta,nu?Imi indrept privirea spre pusti,zambind
-Merci ca ai avut grija de mine Adeon,iti raman dator.Ma bucur ca te-am vazut
SPun sincer si calm,continuandu-mi apoi tigarea
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Those Night   

Sus In jos

Those Night
Sus 
Pagina 4 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Camin :: Camere-