vicious-word

...

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Those Night

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
Andy Sixx

Data de înscriere : 01/01/2011

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 2:32 pm

AM intrat in camera mea,inchizand incet usa in urma noastra.O las pe Poochi sa-mi sara de pe umar si sa se aseze pe pervaz,locul ei preferat de altfel.Zambesc larg cand o vad,fiind fericit ca si ei ii fusese dor de mine.Ma apropii de pat,intinzandu-ma cu fata-n sus,fiind de-a dreptul divin.Ranjesc larg cand imi simt corpul relaxat,Poochi asezandu-se pe abdomenul meu,semn ca vroia sa traga un pui de somn.O privesc atent,incepand sa o alint,adorand felul cum putea sa toarca
-Hoato,mereu obtii cee ace vrei
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 2:39 pm

Oftez, capatand o noua stare de somnolenta. Nu vroiam sa dorm, revenind acelasi cosmar ce se pare ca avea sa se repete la nesfarsit.Imi duc mana la nivelul capului, simtindu-mi corpul ce se ingreuna considerabil. Mie-ra greu chiar si sa imi ridic mainile.
-Ah!Nu acum.
Spun, ducandu-ma spre sertar si luandu-mi un nou pachet de tigari. Nu vroiam sa dorm, nu! Si aveam de gand sa opresc asta cu orice pret. Merg spre bucatarie, facandu-mi o cafea tare pentru a acompania cumva fumul de tigara. Imi iau cana cu mine si pachetul, reintorcandu-ma in camera bucurandu-ma de momentul actual. Pisica aia imi trezise dorul pentru Liah, scotandu-mi telefonul si sunandu-l pe Zelot:
-Frate, Liah, ce face?
Z:-Parca era mai important laptop-up. Oricume bine. E cu mine.
-Spune-i fetitei ca o iubesc , auzi?
Z:-Tu? Ca tu o iubesti? Auzi? Da pe mine.. ma mai iubesti?
-Zelot, termina! Stii doar ca ti-am propus deja sa fim simpli amici.
Z:-Mda. Cand te vei razgandi va fi mult prea tarziu, sa stii!
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 2:44 pm

In timp ce o priveam pe Poochi dormind,fara sa realizez,am adormit si eu.Adevarul era ca dupa atatia nopti nedormite din cauza repetitiilor si concertelor,eram foarte obosit si meritam si eu o pauza.Respiram regulat,simtindu-i vag greutatea pisicii pe abdomenul meu,fiind placuta caldura pe care corpul ei o emana,plus acel sunet asemanator cu torsul ce-l scotea.Imi tineam o mana sub ceafa si alta pe abdomen langa Poochi,intrand in lumea viselor,uitand ca nu am incuiat usa.Oricum,nu avea cine sa intre si de trezit nu vroiam sa ma trezesc doar pentru atat.Era mult prea bine intins pe pat,dormind
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 2:49 pm

-Zelot,frate, ne cunoastem de mult timp. Cea fost, uita. Nu vreau mai mult decat stadiul in care suntem
Z:-Bine, voi incerca sa aduc totul la normal. Pustiule, ai grija de tine.
-Da Zelot.

Spun scurt, inchizand telefonul. Nu doream sa mai afectez in vreun mod relatia mea cu Zelot.Avea deja 23 de ani si sesiza si el acest lucru, numaie ra un copil sa spui ca nu e constient de faptele sale. Ma ridic din pat, fiind pregatit sa imi iau revansa. 13, spunea?! Cu un ranjet larg pe fata, ies din camera apasand usor clanta usii sale. Se pare ca .. dormea? Dau usor din umeri, cautandu-i bucataria. Imediat ca am gasit-o iau un pahar cu apa, revenind tiptil in camera. Acum era momentul portun!Ma urc deasupra lui,dand-o pe pisica la o parte. Ii torn paharul pe fata, lent pentru a simti raceala acesteia.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 2:53 pm

Vazandu-mi de somnul meu,nici intr-o mie de ani n-as fi ghicit ce era in capul pustiului.Desii simt ca Poochi nu mai era pe Abdomenul meu ci o alta greutate mult mai mare,nu ma trezesc,fiind prea adancit in visele mele.Insa,in momentul cand simt aceea apa rece pe fata mea ce ma impiedica sa respir,tresar din somn.Il prind pe pusti de umeri din instinct,impingandu-l ep spate,stand deasupra lui.Fusesem campion la lupte libere si instinctul meu er ainca ascutit asa ca,atunci cand mi-a turnat apa,m-am speriat si a trebuit sa ma apar.Fiind acum deasupra lui,il privesc u ochi mari in timp ce picaturi de apa imi curgeau de pe chip,oftand adanc cand realizez cine era
-Doamne...
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 3:00 pm

Imediat ce ii simt mainile pe umerii mei, privesc nedumerit, in scurt timp aflandu-ma eu sub el. Nu intelegeam cum facuse asta, nici cu reluare probabil nu as fi intelege. Singurul lucru de care puteam fi sigur, ca tot eu sunt in pierdere acum. Picaturile de apa imi cadem chiar si mie pe fata inchizandu-mi ochii si stramband din buze:
-Promit ca data viitoare sa aduc o galeata sau o sticla!Acum da-te!
Spun, tracandu-mi limba este buze imediat ce simt picatura de apa pe cea superioara. Replica sa imi aduse un mic zambet pe fata, fiiind multumit chiar si de atat. Data viitoare clar aveam sa folosesc mai multa apa! La urma urmei, eu nu pateam nimic ci el se inneca.Inca tineam paharul gol in mana, lucru ce imi aducea aminte ca nu am arte de un nou vis.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 3:04 pm

Auzind ce-a spus,ma incrunt privindu-l usor nervos.O galeata sau sticla?Bine,in regula.Ii aratam eu lui
-N-ai sa scpai asa de usor amice
Ii spun ranjind larg,malefic,lasandu-mi caninii albi si ascutiti la vedere.Ma dau de pe el,insa nu-l las in pace ci il iau de pe pat,punandu-l pe uamr c aun sac de cartofi.Doamne,da chiar era usor nu gluma.In fine,aveam eu sa-i arat ce insemna o razbunare in toata regula.Intru in baie,apropiindu-ma de dus.Il bag inauntru,inchizandu-l in cabina,nemaiputand sa iasa acum.Il privesc pret de cateva clipe,ranjind malefic
-Tu ai cerut-o amice
Ii fac scurt cu ochiul,dand drumul la apa rece
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 3:13 pm

Vazandu-i ranjetul privesc nedumerit, incercand sa ii ghicesc gandurile.Si acum?... Simtindu-mi corpul pe umarul sau incep sa ma zbat, acest lucru fiind in zadar:
-Hei, hei! E impotriva vointei, n-ai voie!
Mormai, vazand ca intram in baie.Doar nu.. Trag puternic aer in piept, privind dezorientat in jur.Ce plan isi puse in gand? Oricum, nu putea fi atat de rau. Vazand ca ma baga in cabina si ca o inchide, raman incremenit, in scurt timp simtind apa rece. Scot un mic tipat, nefiind obinuit cu o asa raceala.imi pun mana deasupra capului, simtindu-mi buza inferioara cum tremura. Tipu' chiar vroia sa fac pleomonie! Ei bine, el a vrut-o. Numai sa ies, ca ii aratam eu!
-Hei , gata cu gluma, devine aiurea! E frig, e rece!
Spun, incercand sa ma indepartez cat mai mult de apa. Noroc ca folosisem doar creion de data asta si imi ferisem bine ochii. Ah! Parul meu! Un dezastru total
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:20 pm

Poochi a venit si ea in baie,privindu-l atent pe pusti cum tipa.O iau in brate,jucandu-ma cu ea,zambindu-i cald.Imi indrept privirea spre pusti,ridicand o spranceana.Cred ca a stat destul acolo.
-Ce zici Poochi,il iertam?
Acesta ma aproba cu un mieunat,frecandu-se de pieptul meu.Opresc apa,descuind cabina.AM plecat de langa ea,intorcandu-ma in camera mea gothica,vazand ca se odase pana si perna.Oftez adanc incercand sa-mi dau seama de ce facuse asta,Nu-i facusem nici un rau,nu?Atunci de ce ma udase?Lasand asta deoparte,ii dau drumul lui Poochi,scotand un prosop mare din dulap,lasandu-l la intrarea in baie pentru pusti.Ma intorc,apucand perna uda,punand-o la uscat.Noroc ca doar ea se udase,nu si patul.
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:25 pm

Observand ca imi deschise, ies grabit, gata sa alunec din cauza gresiei. Eram ud leoarca, fiind vizibil deranjat. Stramb din buze, pasind spre camera luand prosopul lasat de tip. Il pun pe umeri, ducandu-mi mainile incrucisate, in jurul taliei.Brr! Da era frig nu gluma. Inghit sec, privindu-l incruntat:
-Daca ma imbolnavesc la tine vin!
Mormai, buza inferioara tremurandu-mi usor. Vocea imi era tremurata, pielea inca simtind racoarea apei. Dau negativ din cap, actionand intr-un mod copilaresc. Imi trec limba peste buze, incercand sa ma incalzesc. Imi duc mainile la nivelul gurii, sufland ausupra lor.
-Ai noroc ca esti mai inalt!
Spun, continuand sa stramb din buze.Uram acest dezavantaj. Pasesc spre el, tacut si privindu-i pisica
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:31 pm

Auzindu-i vocea,imi indrept privirea spre pusti,analizandu-l atent.Doamne,cat de caraghios putea sa fie.Il ascult incercand sa ma abtin sa nu rad caci nu ar fi fost frumos.In plus,el incepuse,si eu am continuat,nimic mai mult.Il las sa se apropie de mine,intinzandu-mi mainile spre el.Ii pun prosopul in cap,incepand sa-i usuc parul.Chiar nu vroiam sa raceasca si in stadiul in care era,s-ar fi sters el la anul parca numai sa ma invinovateasca
-Sunt o dadaca buna.Daca vei raci voi avea grija de tine.Si...in locul tau as tace amice,tu ai inceput
Spun ranjind larg,usor amuzat,vazandu-mi pisica cum se incolacea printre picioarele pustiului
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:36 pm

Vazand ca incepuse sa imi stearga chiar el parul, pasesc inapoi dand negativ din cap. Daca ramaneam intact, atunci totul s-ar fi terminat, chiar si posibilitatea de-a-mi relua revansa.
-Nu, nu! Cred ca am si racit! Hapciu!
Spun, imitand ca am racit, stiind ca nu aveam sa merg prea departe cu o astfel de minciuna deplasata. Acum sincer, cine putea raci asa de repede? Intr-adevar inca tremuram din cauza frigului, dar nici ca racisem asa repede. Continui sa ma plang si sa imit, ducandu-mi mana la nas si stergandu-l cu un pusti mic, bineinteles si de data asta neavand nimic:
-Vezi?Vezi?! Vina ta!
Spun imbufnat, amintindu-mi de pierce'uri. Cred ca acestea mentineau acel aer de raceala ce se plimba in intreg corp.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:40 pm

Imi dau ochii peste cap cand il aud,privindu-l foarte sceptic.Ma intreb drept cine ma lua pustiul asta?Nici in Alaska daca eram nu racea atat de repede.Ma apropii de el,fortandu-l sa stea ca sa-l sterg
-Inceteaza si stai locului odata!
Ma rastesc la el insa nu prea tare,luandu-i apoi prosopul de pe el,dandu-i unul nou,uscat,imfasurandu-l in jurul lui.Daca ar fi stat de la inceput cuminte nu s-ar fi ajuns la asta.
-Ma duc sa-ti fac un ceai.Stai langa calorifer,se va incalzi repede
Spun apropiindu-ma de termostat dand drumul la caldura,intrand apoi in bucatarie
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:45 pm

Oftez, ramanand imbufnat. Nu era drept! De ce sa stau sa ma stearga, plus ca tipase lucru ce detestam. Atunci jocul se terminase, luand-o personal.Asa ceva era inacceptabil! Nu aveam de gand sa fie el ce imi punea lesa, sa tipe la mine sau sa ma oblige ceva. Brr! numai gandul imi da fiori. Ma asez langa usa, de unde venea curentul, facand-o pe al dracului. Parul imi era ud, stand mai drept chiar si decat in momentele in care mi-l intindeam cu placa.
-Tipu' asta devine insuportabil!
Mormai, stramband din buze lipindu-mi spatele de usa marind involuntar ochii. Acum era cu mult mai rece, lucru ce ma obliga sa inghit sec. Ghinion ca imi luasem tricou, dar nu suportam nimic altceva.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:48 pm

Nu dureaza mult si ma intorc cu cana de ceai fierbinte.Maresc ochii cand vad unde stateam,oftand adanc.In regula,cred ca pustiul asta era mai orgolios decat narcisistii.Las cana pe noptiera,apropiindu-ma de pusti.M-am lasat pe vine ca sa fim de aceeasi inaltime,privindu-l patrunzator
-Uite,imi pare rau ca am tipat la tine.N-am vrut insa nici sa racesti nu vreau.Haide,ti-am facut un ceai.O sa te incalzesti
SPun de data asta foarte calm,cu o voce dulce deloc rastita
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 6:54 pm

Observand ca tipul se reintoarse, pivesc in directia opusa, analizandu-mi fiecare miscare. Nu doream sa mai am vreo scapare cum avusem in momente ca astea. Chiar nu intelegeam de ce nu eram acelasi tip dificil si cu tenta de ironie mai mereu in voce. Oftez, intorcandu-mi privirea spre tip. Era aproape de mine, lucru ce de data asta nu-mi mai aduse zambetul pe buze. Stateam serios, reusind sa se citeasca nervii pe care ii aveam. Stramb din buze, ducandu-mi degetele pe barbia sa. De data asta eu faceam regulile, neavand de gand sa si le impuna si pe ale sale. Nu cred ca avea sa ii placa jocul ce devenise de mult o problema personala. Imi apropii fata de a sa, sarutandu-l numai pentru a-l deranja.Adoram sa ma folosesc de anumite persoane, de el observand ca nu am posibilitatea
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:00 pm

Ii urmaream atent miscarile,observand ca nu-i placea prezenta mea.Insa nu era vina mea ci el meritase asta.Totusi,era posibil ca am exagerat cam mult cu razbunarea insa nu m-am putut abtine.Ma speriase si instinctul meu era diferit fata de celelalte persoane.Simtindu-i degetele pe barbia mea,il privesc intrebator,incercand sa ghicesc ce are de gand.Cand ii simt buzele lipite de ale mele,maresc involuntar ochii fiind luat prin surpindere.Chicotesc in sina mea,raspunzandu-i scurt la sarut,rupandu-l apoi
-Daca incerci sa ma enervezi cu chestia asta,nu ai gasit tipul potrivit pentru asta
Spun facandu-i scurt cu ochiul,ridicandu-ma de pe vine.Am plecat de langa el,spunandu-i inca o data sa-si bea ceaiul pana nu se racea si racea si el
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:05 pm

Vazand ca imi raspunse, nu reuseam nici de data asta sa il inteleg. Ma ridic imediat ce oprise sarutul fiind de-a dreptul incruntat. Imi dau jos tricoul, realizand ca acesta mentinea acea raceala insuportabila. Raman tacut, ducandu-ma spre ceai , luand o gura. Ah! Da bun mai era! Oricum, nu vroiam sa il complimentez, nedorind sa ii dau aceasta satisfactie .
-Se putea si mai bine.
Spun morocanos, mintind in totalitate. Eu nu eram un adept al ceaiului, dar dacaera sa beau din acesta zilnic acceptam. Acea aroma dulce imi imbunatatea ziua, lasand in urma dusul rece. Insa nu intelegeam personalitatea tipului, nedorind sa dau peste unul ca mine.Eu imi detestam comportamentul , acceptandu-l cu greu
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:08 pm

Il privesc scurt cand aud ce zice,intinzandu-ma apoi pe pat,in aceeasi pozitie in care ma gasise.Poochi sari iar pe abdomenul meu,avand chef sa o alint putin
-N-ai ce-i face.Dupa cum vezi stau singur si mai sunt si boy
Spun incepand sa ma joc cu Poochi,zambind larg cand incepuse sa toarca iar.Ah,cat o mai puteam iubi.Atata timp cat o aveam pe ea,nu-mi mai doream nimic mai mult.Linistea din camer aimi placea,ma relaxa si ma facea sa uit de agitatia de mai devreme
-Daca vrei sa te schimbi poti cauta ce-ti place prin dulap.N-ar trebui sa stai cu hainele ude si,stiu,e numai vina mea
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:17 pm

Ah! Detestam ceata in care ma introduse tipul. Imi duc usor mana la nivelul capului, continuandu-mi ceaiul. Cred ca uitase ca stau la 15, oricum, nu asta conta. Nu vroiam sa ii aduc aminte altfel m-ar fi expediat rapid la mine in camera.
-Nu vreau.
Spun dandu-mi jos si blugii, si acestia fiind uzi. Am ramas doar in boxeri,punandu-mi prosopul de pe umeri in jurul taliei.
-Ma simt bine asa. Nu e nevoie sa ma schimb.
Adaug, dand pozitiv din cap pentru a-mi aproba propriile replici. Ma asez langa el, fara vreo urma de ezitare, intinzandu-mi corpul amortit. Era cu mult mai bine acum, cu toate ca tot frig imi era. Nu vroiam sa plec acum, altfel nici ca mai gaseam vreun alt pretext pentru care sa ma intorc.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:26 pm

Continuam sa ma joc cu Poochi insa eram atent si la pusti.Tot incapatanat a ramas.Ei bine,daca nu vroia sa ia haine de la mine sau macar sa se duca pana la el sa se schimbe,cine eram eu sa-l oblig?Il privesc cu coada ochiului,lasandu-l sa se intinda,fara sa ma misc din loc caci patul era foarte mare incapeam lejer amandoi
-Sigur nu vrei sa te schimbi?Macar inveleste-te cu patura ca inca tremuri de frig
Ii spun caci la cat era de orgolios stiam deja raspunsul lui.Ar trebui sa renunte la asta,macar pentru sanatatea lui
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:31 pm

Auzindu-i din nou intrebarea, oftez intelegand ca va insista cu asta. Ma invelesc, punandu-mi mana pe abdomenul sau, langa pisica ,sprijinindu-ma usor in ea.
-Nu inteleg. Iti place sa te joci cu tipi?
Intreb, privindu-l in ochi, evitand pe cat de mult posibil pisica. Nu vroiam sa imi stric momentul in care aveam sa ma lamuresc. Oricum, deja devenea monotona viata mea si aceasta situatie o schimbase putin. Cand ii vedeam chipul imi aduceam minte de Zelot, gandindu-ma la tip de mult timp. Cu toate ca era mai mare decat mine ma intelesesem inca de mic cu el. Oare trebuia sa imi sacrific momentele de libertate pentru a-i oferi amicului meu ceea ce merita? Oftez, continuand sa privesc in gol, chipul fiind aproape de cel al lui, nevrand sa ii dau o impresie gresita
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:35 pm

Imi indrept mana spre a lui cand o simt pe abdomenul meu,Poochi dandu-se la o parte.Il privesc cu coada ochiului,fara sa am vre-o expresie anume pe chip.Ii analizez cuvintele,oftand adanc.Pustiul asta intelesese totul gresit
-Nu stiu ce intelegi tu prin joc.Nu imi place sa ma joc cu oamenii,nu as avea motiv sa fac asta.Insa ce-i amuzant,e amuzant.iar daca te referi la faza cu sarutul,nromal c anu m-a deranjat caci sunt bi,desii in ultima vreme sutn mai mult interesat in baieti decat in fete.Simplu
Ii explic privind apoi inainte.Chair ma jucasem cu el si nu-mi dadusem seama?Nici macar nu stiu ce era in capul lui
Sus In jos
Adeon

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:39 pm

Imi pun barbia pe propria mana, simtindu-i cu mult mai bine abdomenul. Eram prea prins in propriile ganduri, cuvintele tipului aburindu-ma total. Acum, pentru prima oara,eram nesigur in privinta situatiei.Imi inchid lent ochii, tinandu-i inchisi numai pentru a uita macar pret de cateva secunde de ceea se ma inconjoara. Aveam de gand s avorbesc cu Zelot dupa asta,momentan savurand libertatea. Imi muscam agitat buza, constatand ca pisica imi facuse loc. Avea un animal de companie istet! Oftez, ducandu-mi mana in jurul corpului sau, nesesizand pe moment acest lucru. Dupa cum avea prostul obicei, corpul imi reactiona gandul fiind cu totul in alta parte, neavand legatura cu situatia.
Sus In jos
Andy Sixx

MesajSubiect: Re: Those Night   Dum Ian 02, 2011 7:43 pm

Nu ma deranja ca statea asa.Imi duc o mana la ceafa,stand mai confortabil,trecandu-mi degetele prin parul lui.Imi inchid ochii,reflectand asupra situatiei.Nici nu venisem bine din turneu ca deja imi facusem un nou prieten,daca se putea numi asa.Si eu care am crezut ca azi ma voi relaxa insa la ce agitatie a fost prin jur chair nu am avut sanse.Continuam sa ma joc cu parul lui,fiind adancit in gandurile mele,intunericul din fata ochilor relaxandu-ma mult
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Those Night   

Sus In jos

Those Night
Sus 
Pagina 2 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
vicious-word :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: